Mizuno VERTICAL+ Chůze

TermínStart 27. 08. 2020 10:00
Konec 06. 09. 2020 23:59
RegistraceStart 27. 08. 2020 10:00
Konec 06. 09. 2020 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Nemám cíl – volná Děti
Zdolám 10 pater - 25m Děti
Nemám cíl - Volná
Do kopce - 50m
Z nuly na sto - 100m
Zdolám 80 pater - 250m
Zdolám Trosky - 500m
Zdolám Špičák - 800m
Zdolám Ještěd - 1000m
Zdolám Praděd - 1500m
Hory volají - 2000m
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Uspořádali jsme pro vás historicky první závod, kde čas nehraje žádnou roli. Postavíte se výzvě, ve které budete sbírat nastoupané výškové metry, okořeněné soutěžením regionů Čechy vs. Morava + Slezsko. Současně budete bojovat o nejhodnotnější soubor věcných cen, které kdy české virtuální závody nabídly. To vše je virtuální závod Mizuno VERTICAL+.

Pro záznam aktivity můžete jako vždy použít sportovní hodinky nebo běžně dostupné mobilní aplikace, např. Endomondo, Runtastic, SportsTracker, Strava atd.

Aktivity je možné nahrávat do výsledků i zpětně, musí ale proběhnout v termínu závodu, tedy od 27.8. do 6.9. 

V souboji regionů se všechny nastoupané metry sčítají. V závodě jednotlivců jde ale o to nastoupat jich co nejvíce během jedné aktivity, takže v tomto případě ke sčítání nedochází. Klidně se ale můžete zaregistrovat i víckrát (max jednou denně) a výsledků nahrát několik. Nejenže přispějete k vítězství svého regionu, zároveň tak výšíte i svou šanci na výhru věcných cen od partnerů závodu. 

Na čas můžete úplně zapomenout, protože při tomto závodě není vůbec důležité, za kolik minut se dostanete do cíle. Žádný cíl dokonce ani mít nemusíte. V tomto závodě bude nejdůležitější to, kolik během jedné aktivity nastoupáte výškových metrů.

Nepůjde navíc jen o výkony jednotlivců, ale současně budete získávat body, respektive metry, pro region, za který budete soutěžit. Součástí tohoto závodu je totiž i mimořádný souboj Čechy vs. Morava + Slezsko. Výškové metry, které se vám podaří během závodu nastoupat, tak udělají radost nejen vám, ale i všem ostatním bojujícím za stejné barvy jako vy. A pokud neradi běháte do kopce, můžete si místo běhu zvolit turistiku, nebo vyběhnout i na  zdánlivé rovince. Možná budete překvapeni, kolik metrů i tak nasbíráte. Závod potrvá 10 dní a zaregistrovat se můžete klidně i víckrát (max 1 aktivita denně). Každý metr může být v konečném zúčtování důležitý. V běhu a chůzi se závodí odděleně a každá disciplína bude mít své vlastní výsledky. Pro souboj regionů se ale budou všechny metry sčítat.

Vyzvi na závod i své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě.

 

Výběr trati není v tomto druhu závodu z podstaty tak důležitý, ale i přesto si můžete stanovit pro zvýšení motivace svou osobní výzvu.

Chcete se závodu zúčastnit, ale netušíte, jaké stoupání vás na trati dle vašeho výběru čeká? To vůbec nevadí. I cesta je cíl, takže si při registraci můžete zaškrtnout volnou kategorii, která nemá žádný počet výškových metrů stanovený. Vyražte kamkoli vás srdce táhne a aplikace, kterou pro záznam aktivity použijete, vám pak sama řekne, kolik výškových metrů jste zdolali. Výzvu můžete absolvovat každý den a čím víckrát se zaregistrujete a odešlete výsledek, tím větší šanci bude mít váš region na vítězství a vy na výhru skvělých cen, které dodá partner závodu, kterým je společnost Mizuno.

Pokud ale neradi bloudíte bezcílně a potřebujete při sportování záchytný bod, vyberte si jednu z konkrétních závodních tratí, které jsou pro turisty i běžce stejné. Protože si jsme vědomi, že jde o rozdílné sportovní aktivity, výsledky se budou pro oba sporty zapisovat odděleně s tím, že v souboji Čechy vs. Morava + Slezsko se budou metry sčítat. Kolik výškových metrů při své aktivitě zdoláte si můžete alespoň přibližně změřit na mapě a pokud vám to nakonec z jakéhokoli důvodu nevyjde a zvládnete méně nebo naopak více, ničemu to nevadí. U všech tratí platí, že můžete výsledek nahrát i pokud nedosáhnete stanoveného počtu výškových metrů.

Je nám jasné, že mnoho z vás si asi pod počtem výškových metrů nedokáže představit nic konkrétního. Alespoň pro nějakou představu se tedy hodí vědět, že výška jednoho patra běžně dosahuje tří metrů. Samotné názvy kategorií vám většinou trochu napoví, jaké převýšení vás čeká. Ale pozor, zakázané je zdolání výškových metrů za cíleného použití schodů. Pokud tedy běžíte na trati, kde po cestě musíte vyběhnout kupříkladu 10 schodů, tak to není problém. Pokud byste si však zvolili pro nasbírání metrů výstup po schodech na rozhlednu, takový výsledek jeproti pravidlům. Po výstupu na kopec a před výstupem na rozhlednu si tedy na chvilku pozastavte aplikaci s měřením ;-).

Dospělé kategorie

 • Nemám cíl - Volná – pusťte se do výzvy a nechte se překvapit, kolik metrů zvládnete nastoupat
 • Do kopce - 50m – vystoupejte první výškové metry
 • Z nuly na sto - 100m – téměř sto metrů dolů koukáte z dolního můstku do Macochy
 • Zdolám 80 pater - 250m – pro srovnání, Žižkovská věž v Praze měří 216 metrů
 • Zdolám Trosky - 500m - vrch Trosky je ve výšce 514 m n. m
 • Zdolám Špičák - 800m - vrch Špičák je ve výšce 803 m n. m
 • Zdolám Ještěd - 1000m- hora Ještěd ve výšce 1012 m n. m
 • Zdolám Praděd - 1500m - hora Praděd je ve výšce 1491 m n. m
 • Hory volají - 2000m – pro zdolání takového převýšení, už musíte vyrazit do hor

Nezapomněli jsme ani na děti.

V minulých závodech se ukázalo, jak často vyrážíte sportovat i s dětmi a my věříme, že je bude bavit i tato nová výzva. Stejně jako dospělí i děti si můžou zvolit kategorii, která je nebude limitovat. Pokud ale chtějí dosáhnout nějakého cíle, můžou si zvolit trať odpovídající přibližně výstupu do deseti pater. I u dětí platí, že mohou buď běžet nebo jít, je to jen na vás, co se vám bude víc hodit do rodinného programu. 25 metrů převýšení pravděpodobně zdoláte i při lehké procházce v okolí.

Dětské kategorie

 • Nemám cíl – volná
 • Zdolám 10 pater - 25m převýšení

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém pro vás ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI. Pokud vás však naše závody baví a máte tu možnost, budeme rádi, když si sami zvolíte dobrovolnou výši startovného, kterou nám pošlete (půjde samozřejmě o anonymní údaj, který se nikde na webu nezobrazí).

Pomozte nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZTE nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílejte buď náš status na facebooku, naši událost, nebo váš vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme vám moc vděční.

Šanci vyhrát věcné ceny v hodnotě skoro 30.000,-Kč máš i ty

Ceny od nás opět nedostanou ti nejrychlejší, ale budou se losovat ze všech registrovaných závodníků, kteří závod dokončí: 

 • 1x běžecké boty Mizuno Wave Rider Neo - pánské, nejnovější model a největší novinka značky, která bude v ČR k dispozici od až od září. Více se dozvíte v odkazu.
 • 1x běžecké boty Mizuno Wave Rider Neo - dámské, nejnovější model a největší novinka značky, která bude v ČR k dispozici od až od září. Více se dozvíte v odkazu.
 • 1x hole LEKI Micro trail pro - extrémně lehké skládací hole ze 100% karbonu
 • 2x dětské sportovní boty mizuno Wave Rider 24  (losovat se bude pouze z dětských závodníků)
 • 10x funkční sportovní tričko Mizuno
 • 1x předplatné RUN magazín
 • 1x balíček všech sportovních mastí Metaxtren
 • 1x 600g balení powerdrinku Edgar
 • 1x startovné na vybraný závod (Běhej Lesy, RUN Tour, Mizuno trail running cup, Night RUN, RUN Czceh, Craft team running, Leskros, Salomon Ješted)
 • 1x 50g JERKY Usušil & Syn - příchuť krůta se zázvorem,
 • 1x 50g JERKY Usušil & Syn - příchuť hovězí s pepřem
 • 1x 50g JERKY Usušil & Syn - příchuť kachna na pomeranči
 • 1x kombinace sušená zelenina  a křížaly Usušil & Syn

 

Výhody: Při registraci si můžete přiobjednat

 • krásnou dřevěnou medaili, která Vám přijde do schránky poštou
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn s příchutí krůta se zázvorem

Za podporu moc děkujeme i partnerům, kteří nám dali ceny pro závodníky. Protože to není naposledy, kdy nás tímto způsobem podporují, budeme rádi, když si i ty najdeš čas projít jejich webové stránky. Možná narazíte na něco, co vás zaujme natolik, že tě to bude doprovázet běžeckým životem.

Bude to má první výzva/závod

Možná, že jste ještě žádný virtuální závod neabsolvovali. I proto, jsme pro vás a vaše kamarády na tuto 1. virtuální běžeckou/chodeckou výzvu udělali startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat domů poštou krásnou dřevěnou MEDAILI, nebo si zvolit dobrovolné startovné tak, abyste nám přispěli na organizaci závodu. Registrace na závod se dělá on-line ve formuláři a nepotřebujete žádné přihlašovací údaje, ani se registrací k ničemu nezavazujete. Jak se ukázalo, virtuální klání je forma zábavy, zpestření tréninku a sportovní motivace.