Adventní výzva

TermínStart 27. 11. 2020 10:00
Konec 21. 12. 2020 10:00
RegistraceStart 27. 10. 2020 10:00
Konec 20. 12. 2020 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
1. dětský běh
2. dětský běh
3. dětský běh
4. dětský běh
1. adventní běh
2. adventní běh
3. adventní běh
4. adventní běh
1. adventní chůze
2. adventní chůze
3. adventní chůze
4. adventní chůze
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Poznejte běh jako způsob zdravého životního stylu i jako zábavu pro celou rodinu a přátele, se kterými můžete sdílet zážitky i na dálku.

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíte. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na vás, jak zvládnete jednotlivé výzvy, které si odběhnete svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se do závodujít běhat a zaslat důkaz, že máte splněno.

Virtuální závody jsou skvělý způsob jak zůstat fit po celý rok. Sdílejte zážitky se svými přáteli a získejte krásnou medaile za svůj výkon!

Adventní výzva 

Adventní výzva je samostatná vánoční minisérie s krásnou a mimořádně velkou medailí, se kterou jsme si dali opravdu hodně práce a která, jak pevně věříme, vás učaruje. 

! Pozor ! Pro získání medaile stačí absolvovat jen 1 ze 4 běhů – nemusíte se tedy bát, že pokud onemocníte či vám okolnosti nedovolí běžet 4x, tak o medaili přijdete (ostatně v souladu se zákonem ji musíme poslat všem, kteří ji objednají), nicméně pro oficiální splnění výzvy by bylo fajn, kdybyste opravdu nelenili a  alespoň 4x po dobu trvání závodu vyběhli ;-)

Výzva se skládá celkem ze čtyř závodů, které můžete absolvovat kdykoli v adventním čase. Speciální medaile bude tentokrát mimořádně velká, a to proto, že pro její získání budete muset vyběhnout 4x za advent. Zpestřete si vánoční čekání závodní atmosférou, vyběhněte 4x v adventním čase a splňte tak tuto předvánoční výzvu.

Ke každé registraci se váže jeden výsledek, celkem tedy musíte provést 4 registrace. Na zákaldě toho od nás obdržíte 4 registrační e-maily a jen tak budete mít možnost nahrát pro každý běh nový výsledek. Výsledné časy ani kilometry se nijak nesčítají! Každý výsledek odpovídá jedné aktivitě. 

Medaili stačí objednat pouze jednou! Můžete si ji objednat při kterémkoli ze čtyř běhů a u dalších registrací pak využít registrací zdarma, případně si zvolit dobrovolné startovné dle vašeho výběru, medaili už ale znovu objednávat nemusíte (jen v případě, že máte zájem o více kusů).

Všichni známe každotýdenní zapalování svíček na adventním věnci. Letos jsme se rozhodli tento vánoční zvyk trochu pozměnit a motivovat vás, abyste ke každé zapálené svíčce zároveň symbolicky absolvovali vždy jednu běžeckou výzvu. Vánoční čas je časem klidu a pohody. Tentokrát tedy nepůjde o to zaběhnout co nejrychleji konkrétní trasu, ale bude jen na vás, kolik kilometrů během jedné aktivity zvládnete. Výsledné pořadí se sice bude odvíjet od toho, kdo zvládne uběhnout kilometrů nejvíc, nicméně hlavním cílem této výzvy bude především vyběhnout celkem 4x a symbolicky tak každou splněnou výzvou zapálit svíčku na adventním věnci. 

Vyzvěte na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a získejte nádhernou vánoční medaili.

Adventní výzva je specifická i tím, že v ní nejde o to splnit konkrétní trať v co nejrychlejším čase. Jedinou podmínkou týkající se délky tohoto závodu je, že uběhnutá vzdálenost musí měřit minimálně 1 km. Kolik kilometrů ale celkem nasbíráte je jen na vás a podle toho budete nakonec zařazeni ve výsledném pořadí. Jednotlivé běhy mají svůj vlastní žebříček, takže budete mít celkem čtyři šance na to své pořadí co nejvíce vylepšit. Jak už to ale u našich závodů bývá, o výsledné umístění jde až v druhé řadě. Hlavní je překonat sebe sama už jen tím, že se zvednete z gauče a vyběhnete, navíc v zimním počasí.

Pokud byste váhali, zda máte dostatečně zimní běžeckou výbavu a kvalitní boty, můžete se podívat po zboží do e-shopu sportovní speciálky sportobchod.cz 

Dospělé tratě

Pro splnění adventní výzvy se musíte zaregistrovat do všech čtyř adventních běhů/chůzí a následně odeslat celkem čtyři výsledky. Pokud se vám bude chtít, můžete jednotlivé výzvy plnit každý týden a symbolicky tak zapalovat svíčky na pomyslném adventním věnci. Podmínkou to ale není a výzvu splníte i pokud absolvujete všechny čtyři výzvy kdykoli během adventu. A pokud radši chodíte, než běháte, můžete si místo běhu zvolit chůzi. Důležité je hlavně nesedět doma, vyrazit na čerstvý vzduch a udělat něco pro své zdraví.

Přehled tratí:

 1. adventní běh
 2. adventní běh
 3. adventní běh
 4. adventní běh 
 1. adventní chůze
 2. adventní chůze
 3. adventní chůze
 4. adventní chůze 

Dětské závody

Adventní výzvy se samozřejmě mohou zúčastnit i děti. Podmínky jsou stejné jako u dospělých jen s tím rozdílem, že u dětí je minimální délka tratě 500m a nemají možnost zvolit si chůzi. Pokud by náhodou některé z dětí těch 500m uběhnout nezvládlo, samozřejmě to můžou dojít i tak. Stejně jako dospělí, i děti se musí pro absolvování výzvy zaregistrovat čtyřikrát (1. – 4. dětský běh) a nahrát tedy čtyři výsledky.

Přehled tratí: 

 1. dětský běh
 2. dětský běh
 3. dětský běh
 4. dětský běh 

Pamatujte, že zejména u dětí není důležité, jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :-) 

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém pro vás ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI, která je tentokrát mimořádně velká. Díky její velikosti a propracovanosti nás stojí výroba více, než je běžné. Výjimečně tedy u tohoto závodu bude její cena místo běžných 100 Kč zvýšena na 120 Kč. 

Výhody: Při registraci si můžete přiobjednat

 • krásnou dřevěnou medaili, která Vám přijde do schránky poštou
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn s příchutí Krůtí se zázvorem

Běhejte s námi celý rok

Pokud vám po splnění adventní výzvy zbydou ještě síly, můžete se zúčastnit i dalších závodů, nebo třeba celého běžeckého seriálu Rok v běhu. Všechny medaile z této série zapadají do speciálního dřevěného rámečku, který si můžete objednat při registraci na jakýkoli závod seriálu. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Adventní výzva je samostatná minisérie a není součástí seriálu Rok v běhu. 

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu

Pomozte nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZTE nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílejte buď náš status na facebooku, naši událost, nebo váš vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme vám moc vděční.

Bude to má první výzva/závod 

Možná, že jste ještě žádný virtuální závod neabsolvovali. I proto, jsme pro vás a vaše kamarády na tuto 1. virtuální běžeckou výzvu udělali startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat domů poštou krásnou dřevěnou MEDAILI nebo si zvolit dobrovolné startovné tak, abyste nám přispěli na organizaci závodu. Registrace na závod se dělá on-line ve formuláři a nepotřebujete žádné přihlašovací údaje, ani se registrací k ničemu nezavazujete. Jak se ukázalo, virtuální klání je forma zábavy, zpestření tréninku a sportovní motivace.

Jak funguji virtuální závody?

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíte. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na vás, jak zvládnete tuto výzvu, kterou si odběhnete svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Všechny informace, včetně pravidel závodu nejdete v sekci Dotazy

Zimní Virtuální Hry

Spustili jsme už i registrace na historicky 1. Zimní Virtuální Hry, kterými chceme navázat na úspěšnou letní variantu z přelomu července a srpna. Je to vůbec první příležitost, jak si virtuálně zazávodit i v zimních sportech a zároveň soutěžit o hodnotné ceny! Tradiční běžecké disciplíny a závod v chůzi samozřejmě nesmí chybět, zkuste k nim ale přidat i závod na běžkách, sjezdovkách, snowboardu či SkiAlpech a prožijte tak zimní období zase trochu jinak. Závodit se bude nejen v rychlosti, ale také ve vytrvalosti a v získávání výškových metrů. I u Zimních Virtuálních Her si můžete navíc objednat speciální rámeček na medaile a získat tak originální vzpomínku na první ročník této zimní výzvy. Pro zaplnění rámečku stačí absolvovat 4 ze 6 sportovních disciplín. Více informací se dozvíte zde