Novoroční běh

TermínStart 01. 01. 2021 00:00
Konec 05. 01. 2021 10:00
RegistraceStart 20. 10. 2020 14:00
Konec 04. 01. 2021 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 500m
Dětský závod - 1,1 km
Začnu běhat - 2,021 km
Doběhnu buvola - 5,5 km
Novoroční běh - 11 km
Šťastný nový rok - 20,21 km
Dětská chůze - 5 km
Chůze - 11 km
Chůze - 20,21 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Poznejte běh jako způsob zdravého životního stylu i jako zábavu pro celou rodinu a přátele, se kterými můžete sdílet zážitky i na dálku.

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíte. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na vás, jak zvládnete jednotlivé výzvy, které si odběhnete svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se do závodujít běhat a zaslat důkaz, že máte splněno.

Virtuální závody jsou skvělý způsob jak zůstat fit po celý rok. Sdílejte zážitky se svými přáteli a získejte krásnou medaile za svůj výkon!

Novoroční běh

Pokud je vaše novoroční předsevzetí začít běhat, nebo dosáhnout vyšších běžeckých cílů, není proč to odkládat a můžete hned prvního ledna vyběhnout na některou z tratí, které začínají už na dvou kilometrech. Zpestřete si novoroční víkend, udělejte něco pro své zdraví a bavte se při prvních uběhnutých kilometrech roku 2021. Nezapomeňte, že jak na nový rok, tak po celý rok.

Bujaré silvestrovské oslavy, po kterých se další den jen těžce vstává, nejsou jediný způsob, jak můžete vstoupit do nového roku. Ať už si dáváte do dalších měsíců předsevzetí začít sportovat, nebo třeba uběhnout maraton, do plnění svých cílů se můžete pustit hned 1. ledna. Odstartujte rok 2021 Novoročním během a vykročte tak do nové etapy spolu s dalšími sportovními nadšenci. Virtuálně si tak můžete s ostatními nejen poměřit síly, ale především se i vzájemně motivovat k překonávání osobních rekordů a k plněním sportovních výzev.  

Vyzvěte na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a vyběhněte tak do nového roku.

Dospělé tratě:

U tak slavnostního a svátečního závodu nesmí chybět speciální a tématické tratě. Pro všechny, kteří si dali jako předsevzetí do nového roku „začít běhat“ jsme připravili trať dlouhou 2,021 km. Nejenže tuto trať zvládne zdolat každý, kdo s během teprve začíná, ale je to i skvělý způsob, jak do nového roku vstoupit symbolicky. Navíc je tato trať vhodná pro všechny, kterým se po novoročních oslavách budou v dalších dnech ještě trochu motat nohy. Rok 2021 je podle čínského horoskopu rokem buvola, který se k této výzvě hodí i proto, že sám patří mezi velmi rychlé běžce. I přestože se jeho hmotnost pohybuje kolem jedné tuny, dokáže se buvol rozběhnout rychlostí až 55 km/hod. Věnovali jsme mu tedy jednu z tratí a krom toho je i vyobrazený na medaili, která na vás bude čekat v cíli závodu.

A pokud radši chodíte, než běháte, opět si můžete místo běhu zvolit chůzi. Důležité je hlavně nesedět doma, vyrazit na čerstvý vzduch a udělat něco pro své zdraví.

Přehled tratí: 
 • Začnu běhat - 2,021 km
 • Doběhnu buvola - 5,5 km 
 • Novoroční běh - 11 km
 • Šťastný nový rok - 20,21 km 
 • Chůze – 11 km
 • Chůze – 20,21 km 

Dětské závody:

 • 500m
 • 1,1 km 
 • chůze 5 km

Každým závodem se nám potvrzuje, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme se rozhodli ponechat téměř stejné jako v předešlých závodech, a to podle stáří dítěte od 0,5km do 1,1 km. Jen delší trať jsme prodloužili o 100 metrů, aby tak tématicky ladila k Novoročnímu běhu, který začíná 1.1. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí. Pokud by ani to nezvládli, systém jim dovolí přihlásit se i na závod kratší délky 0,5km s tím, že ale nebudou oficiálně zařazené do výsledného pořadí daného závodu, aby neovlivnily výsledky o dost mladších dětí. I tak ale získají diplom a medaili. Velice se však přimlouváme za to, abyste děti nechali vyběhnout opravdu na celý závod. Věříme, že jej každý zdolá sobě vlastním způsobem. Pokud ale budou vaše děti chtít zdolat celý závod jen chůzí, mají možnost přihlásit se na 5 km dlouhý závod v chůzi.

Pamatujte, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :)

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém pro vás ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodnete přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem.

Běhejte s námi celý rok

Novoroční běh je třetím závodem 1. celoročního virtuálního běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžete zakoupit při registraci. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Do seriálu se můžete zapojit i v případě, že vám medaile z prvních dvou závodů chybí. Brzy představíme speciální závod tzv. Žolíka, při kterém bude možné chybějící medaile získat. 

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu

Výhody registrace

K registraci si můžete přiobjednat:

 • krásnou dřevěnou medaili, která Vám přijde poštou přímo do schránky
 • speciální dřevěný rámeček na medaile z celé série Rok v běhu (dostupný je ve dvou varitantách, více zde)
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn s příchutí Krůtí se zázvorem.

Jak funguji virtuální závody?

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíte. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na vás, jak zvládnete tuto výzvu, kterou si odběhnete svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Všechny informace, včetně pravidel závodu nejdete v sekci Dotazy

Zimní Virtuální Hry

Spustili jsme už i registrace na historicky 1. Zimní Virtuální Hry, kterými chceme navázat na úspěšnou letní variantu z přelomu července a srpna. Je to vůbec první příležitost, jak si virtuálně zazávodit i v zimních sportech a zároveň soutěžit o hodnotné ceny! Tradiční běžecké disciplíny a závod v chůzi samozřejmě nesmí chybět, zkuste k nim ale přidat i závod na běžkách, sjezdovkách, snowboardu či SkiAlpech a prožijte tak zimní období zase trochu jinak. Závodit se bude nejen v rychlosti, ale také ve vytrvalosti a v získávání výškových metrů. I u Zimních Virtuálních Her si můžete navíc objednat speciální rámeček na medaile a získat tak originální vzpomínku na první ročník této zimní výzvy. Pro zaplnění rámečku stačí absolvovat 4 ze 6 sportovních disciplín. Více informací se dozvíte zde