Běh za ženy

TermínStart 05. 03. 2021 00:00
Konec 08. 03. 2021 23:59
RegistraceStart 08. 01. 2021 10:00
Konec 08. 03. 2021 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 500 m
Dětský závod - 1000 m
Běh s kočárkem - 3 km
Venušin běh - 2 km
Běh z Marsu - 2 km
Dámský gambit - 4 km
Mezinárodní den žen - 8,3 km
Afroditin běh - 12 km
Běh gentlemanů - 12 km
Ženská síla - 19,75 km
Mužská síla - 19,75 km
Jsem Wonder (Wo)man - 42 km
Dětská chůze - 5 km
Chůze - 8,3 km
Chůze - 19,75
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Poznej běh jako způsob zdravého životního stylu i jako zábavu pro celou rodinu a přátele, se kterými můžete sdílet zážitky i na dálku.

Pokud se na závod přihlásíš  s předstihem, nemusíš se bát, že na něj třeba zapomeneš. Pár dní před závodem ti tvou registraci připomeneme e-mailem. 

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 5.-8.3. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, která měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Běh za ženy

Oslav Mezinárodní den žen, vyber si některou z tématických tratí a překonej sám sebe při zdolávání další sportovní výzvy. Běh za ženy je dalším závodem běžecké série Rok v běhu a pokud tedy sbíráš medaile do rámečku, tahle ti nesmí chybět. Poprvé navíc můžeš běžet i s kočárkem a to v samostatné kategorii! 

Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a oslavte tak Mezinárodní žen!

  

Dospělé tratě: 

 • Běh s kočárkem - 3 km 
 • Venušin běh - 2 km
 • Běh z Marsu - 2 km
 • Dámský gambit - 4 km
 • Mezinárodní den žen - 8,3 km
 • Afroditin běh - 12 km
 • Běh gentlemanů - 12 km
 • Ženská síla - 19,75 km
 • Mužská síla - 19,75 km
 • Jsem Wonder (Wo)man - 42 km 
 • Chůze - 8,3 km
 • Chůze - 19,75

Dětské závody:

 • 500 m
 • 1000 m 
 • chůze 5 km

Každým závodem se nám potvrzuje, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme se rozhodli ponechat stejné jako v předešlých závodech, a to podle stáří dítěte od 0,5km do 1 km. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí. Věříme, že každý tuto výzvu zdolá sobě vlastním způsobem. Pokud ale budou vaše děti chtít zdolat celý závod jen chůzí, mají možnost přihlásit se na 5 km dlouhý závod v chůzi.

Pamatujte, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :)

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodneš přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem.

Pomoz nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZ nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti moc vděční.

Běhej s námi celý rok

Běh za ženy je čtvrtým závodem 1. celoročního virtuálního běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžete zakoupit při registraci. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti některá z předchozích medailí chybí. V termínu 4.2. - 7.2. proběhne speciální závod tzv. Žolík, při kterém můžeš chybějící medaile získat. Více informací zveřejníme brzy. 

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu

Výhody registrace

K registraci si můžete přiobjednat:

 • krásnou dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky
 • speciální dřevěný rámeček na medaile z celé série Rok v běhu (dostupný je ve dvou varitantách, více zde)
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn s příchutí Hovězí s praženou cibulkou. 

Zimní Virtuální Hry

Na Běh za ženy si ještě chvili počkáme, závodit ale můžeš už teď! Právě probíhají historicky 1. Zimní Virtuální Hry, kterými chceme navázat na úspěšnou letní variantu z přelomu července a srpna. Je to vůbec první příležitost, jak si virtuálně zazávodit i v zimních sportech a zároveň soutěžit o hodnotné ceny! Tradiční běžecké disciplíny a závod v chůzi samozřejmě nesmí chybět, zkuste k nim ale přidat i závod na běžkách, sjezdovkách, snowboardu či SkiAlpech a prožijte tak zimní období zase trochu jinak. Závodí se nejen v rychlosti, ale také ve vytrvalosti a v získávání výškových metrů. I u Zimních Virtuálních Her si můžeš navíc objednat speciální rámeček na medaile a získat tak originální vzpomínku na první ročník této zimní výzvy. Pro zaplnění rámečku stačí absolvovat 4 ze 6 sportovních disciplín. Více informací se dozvíte zde