Běh za ženy

TermínStart 05. 03. 2021 00:00
Konec 08. 03. 2021 23:59
RegistraceStart 08. 01. 2021 10:00
Konec 08. 03. 2021 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 500 m
Dětský závod - 1000 m
Běh na pásu - 1 km
Běh s kočárkem - 3 km
Venušin běh - 2 km
Běh z Marsu - 2 km
Dámský gambit - 4 km
Mezinárodní den žen - 8,3 km
Afroditin běh - 12 km
Běh gentlemanů - 12 km
Ženská síla - 19,75 km
Mužská síla - 19,75 km
Jsem Wonder (Wo)man - 42 km
Dětská chůze - 5 km
Chůze - 8,3 km
Chůze - 19,75
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Poznej běh jako způsob zdravého životního stylu i jako zábavu pro celou rodinu a přátele, se kterými můžete sdílet zážitky i na dálku.

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu, a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 5.-8.3. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Běh za ženy

Oslav Mezinárodní den žen, vyber si některou z tematických tratí a překonej sám sebe při zdolávání nové sportovní výzvy. Běh za ženy je dalším závodem běžecké série Rok v běhu a pokud tedy sbíráš medaile do rámečku, tahle ti nesmí chybět. Poprvé navíc můžeš běžet i s kočárkem, a to v samostatné kategorii! 

Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a oslavte tak Mezinárodní žen!

  

Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen, který většina z nás zná pod zkratkou MDŽ vznikl díky stávce v roce 1908, při které se švadleny z New Yorku snažili pro ženy prosadit zlepšení životních podmínek a zajistit pro ně mimo jiné i volební právo. Během komunistické éry získal tento svátek trochu negativní nádech a dnes už ho slaví málokdo. To nám ale přijde škoda, a proto jsme se rozhodli uspořádat závod, kterým ženy v našich životech oceníme a uděláme si všichni navzájem radost pohybem. Zapojit se můžeš do tratí od 1 – 42 km, z nichž některé mají i symbolický význam. Přihlášením na trať 19,75 km, si například můžeš připomenout rok, ve kterém Organizace spojených národů uznala Mezinárodní den žen jako svátek. 

Dospělé tratě 

Běh za ženy jsme zvolili jako ideální příležitost k tomu vyhlásit vůbec poprvé v našich závodech i samostatnou kategorii pro běh s kočárkem a zúčastnit se samozřejmě můžou i muži. Každá žena určitě ocení, když bude mít alespoň malou chvíli pro sebe a uběhnout můžeš klidně i trať delší než stanovené tři kilometry, systém pak tvůj čas automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost.

Víme, že spoustu z vás nemá vzhledem ke stále se zhoršující epidemiologické situaci možnost zaběhnout si nějakou z tratí venku, a tak jsme se výjimečně rozhodli nabídnout i samostatnou trať pro běh na pásu. A pokud z jakéhokoli důvodů zrovna nemůžeš nebo nechceš běhat vůbec, je opět možnost přihlásit se do tradičních závodů v chůzi.

Přehled tratí:

 • Běh s kočárkem - 3 km 
 • Venušin běh - 2 km
 • Běh z Marsu - 2 km
 • Dámský gambit - 4 km
 • Mezinárodní den žen - 8,3 km
 • Afroditin běh - 12 km
 • Běh gentlemanů - 12 km
 • Ženská síla - 19,75 km
 • Mužská síla - 19,75 km
 • Jsem Wonder (Wo)man - 42 km 
 • Chůze - 8,3 km
 • Chůze - 19,75

Dětské závody:

 • 500 m
 • 1000 m 
 • chůze 5 km

Každým závodem se nám potvrzuje, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme se rozhodli ponechat stejné jako v předešlých závodech, a to podle stáří dítěte od 0,5km do 1 km. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí. Věříme, že každý tuto výzvu zdolá sobě vlastním způsobem. Pokud ale budou vaše děti chtít zdolat celý závod jen chůzí, mají možnost přihlásit se na 5 km dlouhý závod v chůzi.

Pamatujte, že zejména u dětí není důležité, jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :)

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodnete přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem.

Pomoz nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZ nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti moc vděční.

Výhody registrace

K registraci si můžete přiobjednat:

 • krásnou dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky
 • speciální dřevěný rámeček na medaile z celé série Rok v běhu (dostupný je ve dvou varitantách, více zde)
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn s příchutí Hovězí s praženou cibulkou. 

REGISTRACE NA BĚH ZA ŽENY ZDE  

Běhej s námi celý rok

Běh za ženy je čtvrtým závodem 1. celoročního virtuálního běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžete zakoupit při registraci. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti některá z předchozích medailí chybí. V termínech 15.-18.4. a 15.-18.7. proběhne speciální závod tzv. Žolík, při kterém můžeš chybějící medaile získat. Více informací zde

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu