Velikonoční běh

TermínStart 02. 04. 2021 00:00
Konec 06. 04. 2021 10:00
RegistraceStart 27. 02. 2021 10:00
Konec 05. 04. 2021 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 500m
Dětský závod - 1000m
Dětská chůze - 5 km
Běh s kraslicí - neměřená trať
Běh s kočárkem - 3 km
Jarní proběhnutí - 2 km
Hody, hody, doprovody - 5 km
Beru do zaječích - 10 km
Běh na koledu - 15 km
Bude maz(an)ec - 21 km 
Chůze - 10 km
Chůze - 20 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Poznej běh jako způsob zdravého životního stylu i jako zábavu pro celou rodinu a přátele, se kterými můžete sdílet zážitky i na dálku.

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu, a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 2.-5.4. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro záznam měřených aktivit můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, která měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost), pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail. Neměřená trať nepotřebuje záznam aktivity. 

Velikonoční běh  

Oslav Velikonoční svátky, vyber si některou z tematických tratí a překonej sám sebe při zdolávání nové sportovní výzvy. Velikonoční běh je dalším závodem běžecké série Rok v běhu a pokud tedy sbíráš medaile do rámečku, tahle ti nesmí chybět. V nabídce jsou již tradičně dvě tratě pro chodce a pro velký úspěch se mezi stálice zařadil i běh s kočárkem. Nechybí navíc ani jedna zážitková trať, kterou není třeba měřit, za to je ale podmínkou vyběhnout s malovaným vajíčkem. Bez toho se totiž žádné Velikonoce neobejdou a hlavně, občas neuškodí odložit stopky a místo honění času se při tom běhu i trochu od srdce zasmát.

Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a oslavte tak nejen Velikonoce, ale i začátek jara.

Velikonoční svátky 

Velikonoce se slaví ve velké části světa již několik staletí, a zatímco pro některé jsou to svátky spojené výhradně s křesťanstvím, pro mnoho lidí jsou především symbolem přicházejícího jara a probouzející se přírody. Jedná se o pohyblivý svátek, takže některý rok malujeme vajíčka a pečeme beránky už koncem března, zatímco jindy si na koledování a mazanec musíme počkat téměř až do května. Letos připadá Velký pátek na 2.4. a to je také den, kdy se vší parádou odstartujeme i tento virtuální závod, který doslova poběží až do Velikonočního pondělí 5.4.

PŘIHLAŠ SE DO ZÁVODU ZDE

Dospělé tratě:  

Jak už jsme naznačili v úvodu, opět jsme si pro tebe připravili několik tematických tratí v rozmezí od 2 do 21 km a součástí je speciální závod tzv. Běh s kraslicí. Jedná se o nezávodní trať, při které si narozdíl od těch ostatních nemusíš svou aktivitu nijak měřit a pro splnění závodu můžeš uběhnout libovolnou vzdálenost. Nezáleží ani na tom, kolik času ti zdolání trati zabere, přesto ale nebudeš mít tento závod zadarmo. Pro jeho splnění totiž musíš mít po celou dobu běhu v ruce malované vajíčko (kraslici), a to následně doložit fotkou přímo z trati.

V minulém závodě jsme vyzkoušeli přidat i speciální trať pro ty z vás, kteří běhají s kočárkem a na základě pozitivních ohlasů jsme se rozhodli tuto trať ponechat i pro všechny další závody. I tentokrát si tedy každý, kdo při běhu tlačí svého parťáka v kočárku, může s ostatními poměřit síly v rámci samostatné kategorie.

Pokud s během teprve začínáš, nebo se chceš naopak vyhecovat k co nejrychlejšímu času na krátké trati, určitě ti přijde vhod dvoukilometrové jarní proběhnutí. Hody, hody doprovody si můžeš zarecitovat při svém pětikilometrovém běhu, pokud tedy zrovna nebudeš brát do zaječích na rychlé desítce. S velikonočním koledováním to asi letos nebude tak slavné, o to víc se bude mužná koledníkům hodit příležitost zaběhnout si pohodovou patnáctku a každý, kdo zdolá při Velikonočním běhu půlmaraton, si pak bude moct s radostí vychutnat čerstvě upečený mazanec.

Jako vždy myslíme i na všechny, kteří z jakéhokoli důvodu zrovna vyběhnout nemůžou. Jestli je to zrovna tvůj případ, neváhej se přihlásit na jednu z tratí určených pro chodce – 10 km dlouhá procházka ti moc času nezabere, ale zato ti určitě zpříjemní den, a jestli to pro tebe není žádná výzva, dej si klidně dvojnásobek, 20 km už tě protáhne pořádně. 

Přehled tratí:

 • Běh s kraslicí - neměřená trať
 • Běh s kočárkem - 3 km
 • Jarní proběhnutí - 2 km
 • Hody, hody, doprovody - 5 km
 • Beru do zaječích - 10 km
 • Běh na koledu - 15 km
 • Bude maz(an)ec - 21 km  
 • Chůze - 10 km
 • Chůze - 20 km  

Běh s kraslicí je nezávodní trať a narozdíl od ostatních tratí si při ní nemusíš svou aktivitu nijak měřit. Pro splnění závodu můžeš uběhnout libovolnou trať a nezáleží ani na vzdálenosti, ani na čase, za který ji uběhneš, podmínkou ale je, že musíš mít po celou dobu běhu v ruce malované vajíčko. Při zadávání výsledku není nutné vyplňovat čas, ale musíš nahrát fotku přímo z trati, na které bude vidět, že jsi na trať vyrazil(a) s kraslicí

Dětské závody:

 • 500 m
 • 1000 m 
 • chůze 5 km

Každým závodem se nám potvrzuje, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie necháváme již každým závodem stejné, takže děti do 7 let si mohou zazávodit na trati dlouhé 500m a ty starší určitě zvládnout alespoň 1 km. Pokud by to na ně bylo náhodou moc, mohou část trasy zdolat i chůzí a jestli se naopak cítí na delší vzdálenost, nic jim nebrání v tom poměřit své síly s dospělými na jakékoli z ostatních tratí. Věříme, že každý svou výzvu zdolá sobě vlastním způsobem, a i děti mají možnost zúčastnit se čistě chodeckého závodu v délce 5 km.

Pamatujte, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :)

PŘIHLAŠ SE DO ZÁVODU ZDE

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodneš přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem.

Pomoz nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZ nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti moc vděční.

Běhej s námi celý rok

Velikonoční běh je pátým závodem běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžeš zakoupit při registraci. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti některá z předchozích medailí chybí. V termínech 15.-18.4. a 15.-18.7. proběhne speciální závod tzv. Žolík, při kterém můžeš chybějící medaile získat dodatečně. Více informací zde. Registrace na dubnový Žolík jsou již spuštěné

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu

Výhody registrace

K registraci si můžeš přiobjednat:

 • krásnou dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky
 • speciální dřevěný rámeček na medaile z celé série Rok v běhu (dostupný je ve dvou varitantách, více zde)
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn s příchutí krůtí se zázvorem 

 

Nejen běháš, ale ještě k tomu jezdíš na kole? Vyber si některou z cyklistických výzev na naší partnerské platformě www.virtualni-zavod.cz.