Čarodějnický běh

TermínStart 29. 04. 2021 00:00
Konec 02. 05. 2021 23:59
RegistraceStart 16. 03. 2021 00:00
Konec 02. 05. 2021 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 500m
Dětský závod - 1000m
Dětská chůze - 5 km
Let na koštěti - neměřená trať
Běh s kočárkem - 3 km
Čarodějnický sprint – 2 km
Magický pentagram - 5 km
Uteč čarodějnici – 8 km
Čarodějnický let - 13 km
Pálení čarodějnic - 20 km
Chůze - 10 km
Chůze - 20 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Poznej běh jako způsob zdravého životního stylu i jako zábavu pro celou rodinu a přátele, se kterými můžete sdílet zážitky i na dálku.

 Pokud se na závod přihlásíš  s předstihem, nemusíš se bát, že na něj třeba zapomeneš. Pár dní před závodem ti tvou registraci připomeneme e-mailem. 

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 29.4.-2.5. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, která měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Čarodějnický běh 

Dospělé tratě:  

 • Let na koštěti - neměřená trať
 • Běh s kočárkem - 3 km
 • Čarodějnický sprint – 2 km
 • Magický pentagram - 5 km
 • Uteč čarodějnici – 8 km
 • Čarodějnický let - 13 km
 • Pálení čarodějnic - 20 km 
 • Chůze - 10 km
 • Chůze - 20 km  

Let na koštěti je nezávodní trať a narozdíl od ostatních tratí si při ní nemusíš svou aktivitu nijak měřit. Pro splnění závodu můžeš absolvovat libovolnou vzdálenost a nezáleží ani na čase, za který ji uběhneš/ujdeš, podmínkou ale je, že musíš jako správný čaroděj nebo čarodějnice absolvovat celou trasu s koštětem. Je na tobě, jestli koště poneseš jen v ruce, nebo na něj nasedneš a doslova tak na něm poběžíš. Tak jako tak nám pak ale musíš nahrát fotku přímo z trati, na které bude vidět, že jsi na ni s koštětem vyrazil(a). Čas ani vzdálenost nijak dokládat nemusíš. 

Dětské závody:

 • 500 m
 • 1000 m 
 • chůze 5 km 

Každým závodem se nám potvrzuje, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme se rozhodli ponechat stejné jako v předešlých závodech, a to podle stáří dítěte od 0,5km do 1 km. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí. Věříme, že každý tuto výzvu zdolá sobě vlastním způsobem. Pokud ale budou vaše děti chtít zdolat celý závod jen chůzí, mají možnost přihlásit se na 5 km dlouhý závod v chůzi.

Pamatujte, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :)

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodneš přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem.

Pomoz nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZ nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti moc vděční.

Běhej s námi celý rok

Čarodějnický běh je šestým závodem 1. celoročního virtuálního běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžete zakoupit při registraci. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti některá z předchozích medailí chybí. V termínech 15.-18.4. a 15.-18.7. proběhne speciální závod tzv. Žolík, při kterém můžeš chybějící medaile získat. Více informací zde

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu

Výhody registrace

K registraci si můžeš přiobjednat:

 • krásnou dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky
 • speciální dřevěný rámeček na medaile z celé série Rok v běhu (dostupný je ve dvou varitantách, více zde)
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn s příchutí Krůtí se zázvorem

  

Nejen běháš, ale ještě k tomu jezdíš na kole? Vyber si některou z cyklistických výzev na naší partnerské platformě www.virtualni-zavod.cz.