Běh země

TermínStart 03. 06. 2021 00:00
Konec 06. 06. 2021 23:59
RegistraceStart 27. 04. 2021 17:00
Konec 06. 06. 2021 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 500m
Dětský závod - 1000m
Dětská chůze - 5 km
Běžím a uklízím - neměřená trať
Běží celý svět - 2,6 km
Běh s kočárkem - 3 km
Ze(mě) běh - 5,6 km
Zelená desítka - 10 km 
Ekoběhnutí - 16 km
Chůze - 10 km
Chůze - 20 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

BĚH ZEMĚ 

Oslav Mezinárodní den životního prostředí virtuálním Během země, vyber si některou z pěti tematických tratí od 2,6 km – 16 km a vyběhni za naši planetu. Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno. Jedna z tratí je navíc speciální – ploggingová, takže pokud si chceš svůj výběh zpestřit, vezmi s sebou pytel na odpadky a posbírej všechno, co na trať nepatří. Uděláš tak něco dobrého nejen pro sebe, ale také pro životní prostředí.

Na konci závodu bude na zájemce čekat účastnická medaile a k ní pro každého také speciální dárek od partnera závodu, kterým je GS Condro. V průběhu závodu navíc proběhne i speciální soutěž o 5ks limitované edice GS Condro DIAMANT Zlatá edice, kterou určitě oceníš, protože kdo jiný by měl o své klouby pořádně pečovat, než právě běžec.

Poznej běh jako způsob zdravého životního stylu i jako zábavu pro celou rodinu a přátele, se kterými můžete sdílet zážitky i na dálku.

 

 

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 3.-6.6. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Mezinárodní den životního prostředí

Každoročně pořádá 5. června Organizace spojených národů Mezinárodní den životního prostředí, a tak jsme využili tuto příležitost k uspořádání závodu, kterým můžeš udělat něco nejen pro sebe, ale i pro své okolí. Na tom, v jakém prostředí žijeme, by mělo totiž záležet každému z nás, a krom speciální ploggingové trati, která kombinuje běh a sbírání odpadků, můžeš naší planetě pomoct třeba i tím, že závod absolvuješ cestou do/z práce a auto necháš výjimečně doma.

Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a běžte společně za naši planetu.

Dospělé tratě:     

Mezinárodní den životního prostředí není jediná událost, kterou je potřeba začátkem června trochu oslavit. Dodatečně totiž poběžíme i za Mezinárodní den běhu, který připadá vždy na první červnovou středu, letos tedy na 2.6. Oficiálně tak tento svátek všech běžců a běžkyň proběhne o den dřív, než Běh země odstartujeme. To ale vůbec nevadí a pokud se chceš dodatečně do oslav tohoto významného dne zapojit, můžeš si zvolit nejkratší závodní trať s názvem Běží celý svět se symbolickou délkou 2,6 km. Jen o pár set metrů víc budeš muset uběhnout, pokud vyrazíš na trať s dětským parťákem a zapojíš se tak do již tradičního 3 km dlouhého běhu s kočárkem. Pokud patříš mezi ty, kteří tradičně běhají 5 km a do delších tratí se nehrnou, tentokrát se budeš muset hecnout aspoň na 5,6 km dlouhou symbolickou trať k Mezinárodnímu dni životního prostředí. Běžci, kteří chtějí klasiku v podobě 10 km, můžou vyrazit na svou oblíbenou trať a zkusit překonat svůj výkon z minula, nebo třeba rovnou svůj osobák. No a nejdelší, 16 km dlouhá, trať by snad by snad mohla většině vystačit i na tu cestu do práce, abys mohl(a) nechat auto doma a pořádně se ekoběhnout :) 

Přehled tratí:

 • Běžím a uklízím - neměřená trať (plogging)
 • Běží celý svět - 2,6 km
 • Ze(mě) běh - 5,6 km
 • Zelená desítka - 10 km
 • Ekoběhnutí - 16 km

 • Chůze - 10 km
 • Chůze - 20 km 

Běžím a uklízím je nezávodní ploggingová trať a narozdíl od ostatních tratí si při ní nemusíš svou aktivitu nijak měřit. Pro splnění závodu můžeš absolvovat libovolnou vzdálenost a nezáleží ani na čase, za který ji uběhneš/ujdeš. Když už je ale ten Světový den životoního prostředí, musíš na této trati nejen běžet, ale zároveň i posbírat všechny odpadky, na které po cestě narazíš. Jako důkaz, že jsi ploggingovou trať absolvoval(a) nám pak stačí nahrát fotku toho, co všechno se ti podařilo na trati posbírat a o kolik je tak díky tobě ta naše planeta čistší.

Dětské závody:

 • 500 m
 • 1000 m 
 • chůze 5 km 

Každým závodem se nám potvrzuje, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme se rozhodli ponechat stejné jako v předešlých závodech, a to podle stáří dítěte od 0,5km do 1 km. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí. Věříme, že každý tuto výzvu zdolá sobě vlastním způsobem. Pokud ale budou vaše děti chtít zdolat celý závod jen chůzí, mají možnost přihlásit se na 5 km dlouhý závod v chůzi.

Pamatuj, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :)

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodneš přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem.

Pomoz nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZ nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti moc vděční.

Výhody registrace

K registraci si můžeš přiobjednat:

 • krásnou dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky (s medailí ti přijde zdarma i dárek od partnera závodu, malé balení GS Condro Diamant)
 • speciální dřevěný rámeček na medaile z celé série Rok v běhu (dostupný je ve dvou varitantách, více zde)
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn s příchůzí krůtí se zázvorem  

Medaile a doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.

S medailí ti zdarma přijde i dárek od partnera závodu - malé balení produktu GS Condro® DIAMANT, kterým dopřeješ svým koubům extrémnímu sílu a maximální úlevu.

Produkt obsahuje klinicky ověřenou dávku glukosamin sulfátu v kvalitě CliniQ, unikátní aescin ke správnému zásobení kloubních pouzder, vazů a šlach a vitamin C pro tvorbu pevné kolagenní sítě. Nenech se při svém pohybu namáhanými klouby omezovat a zkus GS Condro® DIAMANT! Účinnost GS Condro® byla prokázána klinickou studií Revmatologického ústavu v Praze a potvrzují ji i desítky tisíc spokojených uživatelů. 

Plnou verzi GS Condro DIAMANT je možné zakoupit na www.gsklub.cz

REGISTRACE DO ZÁVODU 

Šanci vyhrát máš i ty 

Pro účastníky závodu jsme připravili soutěž, ve které máš šanci získat limitovanou edici GS Condro DIAMANT Zlatá edice. A protože jde ve virtuálních závodech mnohem víc o radost z pohybu než o výsledné umístění, nikdy neodměňujeme ty nejrychlejší, ale šanci vyhrát má každý. Soutěž proběhne na webových stránkách RUN Magazínu a ze všech účastníků vylosujeme 5 z vás, kteří tento speciální dárek od partnera získají.

GS Condro DIAMANT Zlatá edice
Dáváte svým kloubům zabrat? Dopřejte svým kloubům extrémní sílu a maximální úlevu! Nenechte se při svém pohybu namáhanými klouby omezovat a vsaďte na GS Condro® DIAMANT! Nyní speciální Zlatá edice s MĚSÍCEM UŽÍVÁNÍ NAVÍC. Obsahuje klinicky ověřenou dávku glukosamin sulfátu v kvalitě CliniQ, unikátní aescin ke správnému zásobení kloubních pouzder, vazů a šlach a vitamin C pro tvorbu pevné kolagenní sítě. Účinnost GS Condro® byla prokázána klinickou studií Revmatologického ústavu v Praze a potvrzují ji i desítky tisíc spokojených uživatelů. GS Condro® DIAMANT. Vítězství pro Vaše klouby!

Běhej s námi celý rok

Tento závod bude sedmým závodem 1. celoročního virtuálního běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžeš objednat při registraci. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti některá z předchozích medailí chybí. V termínu 15.-18.7. proběhne speciální závod tzv. Žolík, při kterém můžeš chybějící medaile získat. Více informací zde

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu

 

  

Nejen běháš, ale ještě k tomu jezdíš na kole? Vyber si některou z cyklistických výzev na naší partnerské platformě www.virtualni-zavod.cz.