Běh pro tygry

TermínStart 19. 02. 2021 00:00
Konec 01. 03. 2021 09:00
RegistraceStart 10. 02. 2021 00:00
Konec 28. 02. 2021 23:59
Startovnéod 50 Kč
Tratě
Závod tygřích koťat - 500 m
Závod tygřích koťat - 1000 m
Běh s kočárkem - 3 km
Bleskový tygří útok – 2 km
Tygří rozcvička - 4 km
Tygr na lovu - 8 km
Po tygří stopě - 12 km
Tygří alfasamec - 21 km
Transibiřská magistrála - 42 km
Procházka tygřích koťat - 5 km
Tygří procházka - 8 km
Obchůzka tygřího teritoria – 21 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Běhej a pomáhej, vyber si některou z tematických tratí, udělej něco pro sebe a současně podpoř záchranu ohrožených druhů zvířat.

Dospělý tygr se dokáže za den přemístit až o 25 km, pojď poměřit své síly s největší kočkovitou šelmou planety!

Výtěžek ze startovného bude věnován na podporu spolku Altaica, který se věnuje záchraně populace amurského tygra (nazývaného také ussurijský) ve volné přírodě. Spolek Altaica podporuje záchranné centrum tygrů ussurijských v ruském Vladivostoku a věnuje se také osvětě v oblasti zachování ohrožených druhů ve volné přírodě.

 

Patrony běhu jsou herečka Petra Hřebíčková a zápasník MMA Jiří Procházka.

Dospělé tratě: 

 • Běh s kočárkem - 3 km
 • Bleskový tygří útok – 2 km
 • Tygří rozcvička - 4 km
 • Tygr na lovu - 8 km
 • Po tygří stopě- 12 km
 • Tygří alfasamec - 21 km
 • Transibiřská magistrála - 42 km
 • Tygří procházka - 8 km
 • Obchůzka tygřího teritoria – 21

Dětské závody:

 • Závod tygřích koťat- 500 m
 • Závod tygřích koťat - 1000 m
 • Procházka tygřích koťat - 5 km    

 


Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a přispějte k záchraně populace amurského tygra.

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 19.-28.2. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, která měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

 

Výhody registrace 

Celý výtěžek ze startovného bude věnován spolku Altaica, který se věnuje záchraně populace amurského tygra (nazývaného také ussurijský) ve volné přírodě. Na podporu záchranného centra tygrů ussurijských v ruském Vladivostoku můžeš přispět libovolnou částku, minimální výše startovného je 50 Kč. Pokud se chceš za svůj výkon ocenit medailí, máš na výběr hned dvě varianty - barevnou a gravírovanou. I koupí medaile přispíváš na dobrou věc. Z každě zakoupené medaile věnujeme spolku Altaica 10 Kč. 

K registraci si můžete přiobjednat:

 • krásnou dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn 

REGISTRACE NA BĚH PRO TYGRY   


Zimní Virtuální Hry

Současně probíhají také Zimní Virtuální Hry, které nabízí vůbec první příležitost, jak si virtuálně zazávodit i v zimních sportech a zároveň soutěžit o hodnotné ceny! Tradiční běžecké disciplíny a závod v chůzi samozřejmě nechybí, přidat si k nim ale můžeš i závod na běžkách, sjezdovkách, snowboardu či SkiAlpech. Více informací najdeš na www.zimnivirtualnihry.cz