Charitativní běh pro ZOO Hodonín

TermínStart 11. 06. 2021 00:00
Konec 20. 06. 2021 23:59
RegistraceStart 04. 06. 2021 08:00
Konec 20. 06. 2021 23:59
Startovné50 Kč
Tratě
Závod kůzlat - 500m
Závod velblouďat - 1000m
Ovčí krůček – 1 km
Lamí krok – 2 km
Kozí skok - 4 km
Oslí klus - 8 km
Antilopí cval - 12 km
Zebří trysk - 21 km
Velbloudí karavana - 42 km
Po ovčí pastvině - 5 km (chůze)
Se zebrou savanou - 10 km (chůze)
S velboudy za oázou - 20 km (chůze)
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

CHARITATIVNÍ BĚH PRO ZOO HODONÍN 

HOREM PÁDEM S HODONÍNSKÝM STÁDEM

Vyber si trať, kterou zdoláš během či chůzí, naplánuj si trasu kdekoli se ti to hodí a přispěj tak na podporu ZOO Hodonín, která musela být v loňském i letošním roce, kvůli vládním opatřením, dlouhou dobu uzavřena a chybí jí tak potřebné prostředky na péči o zvířata. Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno. Uděláš tak něco nejen pro sebe, ale i pro druhy zvířat, které jsou ve volné přírodě ohrožené. 

 Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a pomozte tak zvířatům v ZOO Hodonín. 

 

Jak fungují virtuální závody?

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, jít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu, a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 11.-20.6. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro záznam aktivity můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost), pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail. 

Co je cílem charitativního běhu? 

Výtěžek ze startovného bude věnován na podporu Zoologické zahrady Hodonín. Ta byla v loňském i letošním roce, kvůli vládním opatřením, dlouhou dobu uzavřena a výpadek příjmů ze vstupného představoval citelný zásah do jejího hospodaření. Peníze budou použity nejen na úhradu běžných nákladů spojených s péčí o zvířata, jako je krmivo či veterinární péče, ale také podporu projektů na záchranu ohrožených druhů zvířat ve volné přírodě. Právě částí peněz ze vstupného zoo tyto projekty financuje a podporuje. Zoo Hodonín se tak podílí na záchraně tygrů ussurijských v Rusku, outloňů váhavých  v Indonésii nebo nosorožců v Africe.

ZOO Hodonín 

Zoologická zahrada Hodonín, která patří v rámci Unie českých a slovenských zoo k nejmenším zoo, v současnosti chová 900 kusů našich i exotických zvířat ve 250 druzích. Ochraňuje přitom na sedmdesát ohrožených druhů světové fauny. Ze vzácných zvířecích druhů mohou návštěvníci obdivovat například skupinu šimpanzů učenlivých, tygry ussurijské, pár bílých lvů jihoafrických se čtyřmi půlročními mláďaty nebo žraloka černoploutvého.

 

Dospělé tratě 

Běh:

 • Ovčí krůček – 1 km
 • Lamí krok – 2 km
 • Kozí skok - 4 km
 • Oslí klus - 8 km
 • Antilopí cval - 12 km
 • Zebří trysk - 21 km
 • Velbloudí karavana - 42 km 

Chůze:

 • Se zebrou savanou - 10 km
 • S velboudy za oázou - 20 km 

Dětské tratě 

Běh:

 • Závod kůzlat - 500m
 • Závod velblouďat - 1000m 

Chůze:

 • Po ovčí pastvině - 5 km   

Startovné a registrace

Pro registraci v závodě stačí vyplnit jednoduchý registrační formulář a zvolit si z nabídky startovného. Celý výtěžek ze startovného bude věnován ZOO Hodonín. Minimální výše příspěvku je 50 Kč. 

K registraci si můžeš přiobjednat:

 • originální dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky (s medailí ti přijde zdarma i dárek - malé balení GS Condro Diamant)
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn s příchutí Hovězí s cibulkou  

Medaile a doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.  

PŘIHLÁSIT SE DO ZÁVODU

 

 

 

na platformě www.virtualnibeh.cz pořádá ZOO Hodonín.