Halloweenský běh

TermínStart 28. 10. 2021 00:00
Konec 01. 11. 2021 23:59
RegistraceStart 10. 09. 2021 10:30
Konec 01. 11. 2021 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 500m
Dětský závod - 1000m
Dětská chůze - 5 km
Běh strašidel - 1km+
Hon na dýně - 2 km
Běh s kočárkem - 3 km
Rozběh kostlivců - 5 km
Drákulova desítka - 10 km
Hororový pří(běh) - 21 km
Chůze - 10 km
Chůze - 20 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

HALLOWEENSKÝ BĚH

Poslední říjnový den je po celém světě známý jako Předvečer Všech svatých, nebo-li Halloween. Oslav s námi tento den dalším z našich virtuálních závodů, který je součástí seriálu Rok v běhu. Na výběr jsou jako vždy tratě pro začátečníky i pokročilé, a součástí je i jedna speciální kategorie, ve které nepůjde o to zaběhnout co nejrychleji konkrétní vzdálenost, ale o to užít si závod trochu netradičně a v maskách!

Poznej běh jako způsob zdravého životního stylu i jako zábavu pro celou rodinu a přátele, se kterými můžete sdílet zážitky i na dálku.

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 28.10.-1.11. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Trocha historie

Název Halloween vzniknul zkomolením původního jména All Hallows’ Eve, kterým se ve staroangličtině označoval předvečer dne všech svatých a lidé si v tento den připomínají své zesnulé předky již od 18. století. V zemích, ve kterých se Halloween slaví je také zvykem oblékat se do děsivých kostýmů a masek, dětí koledují o sladkosti a na cestu jim u toho svítí vyřezávané dýně, které jsou známým Halloweenským symbolem i u nás. Z těchto tradičních zvyků se v dnešní době stala již především zábava, při které se setkávají přátelé a rodiny s dětmi a snaží se vymyslet co nejděsivější masku, nebo vyřezat co nejstrašidelnější dýni. No a protože pro nás je největší zábavou nazout běžecké boty a vyrazit na závod, rádi se s vámi potkáme na startu další virtuální výzvy s Halloweenskou tématikou.

Závodní tratě

Na výběr bude opět z různých závodních tratí, ale krom těch tradičních nás čeká i jedná mimořádná - závod v maskách. V tomto závodě nepůjde o to uběhnout co nejrychleji konkrétní vzdálenost, ale o to užít si závod zase trochu jinak a to hlavně s dětmi. Délka trati je minimálně kilometr, ale největší výzvou bude v tomto případě vymyslet jakýkoli kostým/masku a vyběhnout v převleku

Do Běhu strašidel, tedy běhu v maskách, budeš chtíti asi zapojit především děti, ale podmínkou to ale není. Závod je určný pro každého, kdo se rád alespoň na chvíli schová do kostýmu či alespoň namaluje něco na obličej a uběhne tak minimálně 1 km (pokud uběhneš kilometrů víc, ničemu to nevadí). Kreativitě se meze nekladou a každá snaha se počítá. Jako vždy jde především o to zpestřit si závodní den a započítáme každou masku či kostým, ve které poběžíš. Pro účast v tomto závodu je nutné absolvovat běh v převleku/masce či namalovaným obličejem a do výsledků nahrát 2 fotografie (jednu s důkazem o absolvovaném běhu a druhou, na které na sobě máš kostým/masku, ve které jsi běžel(a)). Nahráním fotografie nám zároveň dáváš souhlas k použití fotky na našich sociálních sítích.

V nabídce již tradičně zachováváme i závody v chůzi a v běhu s kočárkem. 

Dospělé tratě:      

Přehled tratí:

 • Běh strašidel - 1km+ (závod je nutné absolvovat v masce)
 • Hon na dýně - 2 km
 • Běh s kočárkem - 3 km
 • Rozběh kostlivců - 5 km 
 • Drákulova desítka - 10 km
 • Hororový pří(běh) - 21 km 
 • Chůze - 10 km
 • Chůze - 20 km  

Dětské závody:

 • 500 m
 • 1000 m 
 • chůze 5 km 

Každým závodem se nám potvrzuje, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme se rozhodli ponechat stejné jako v předešlých závodech, a to podle stáří dítěte od 0,5km do 1 km. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí. Věříme, že každý tuto výzvu zdolá sobě vlastním způsobem. Pokud ale budou vaše děti chtít zdolat celý závod jen chůzí, mají možnost přihlásit se na 5 km dlouhý závod v chůzi.

Pamatuj, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :)

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat až domů do schránky originální dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodneš přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem.

Výhody registrace

K registraci si můžeš přiobjednat:

Medaile a doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.

REGISTRACE DO ZÁVODU  

Běhej s námi celý rok

Tento závod bude 2. závodem dalšího ročníku virtuálního běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžeš objednat při registraci. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti všechny závodní termíny nevyhovují.  V průběhu roku proběhhne 3x speciální závod tzv. Žolík, při kterém budeš moct případné chybějící medaile získat dodatečně. 

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu

Pomoz nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZ nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti moc vděční.

 

   

Nejen běháš, ale ještě k tomu jezdíš na kole? Vyber si některou z cyklistických výzev na naší partnerské platformě www.virtualni-zavod.cz.