Novoroční běh

TermínStart 30. 12. 2021 00:00
Konec 03. 01. 2022 23:59
RegistraceStart 25. 10. 2021 17:00
Konec 03. 01. 2022 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 500m
Dětský závod - 1,1 km
Dětská chůze - 5 km
Začnu běhat - 2,022 km
Běh s kočárkem - 3 km
Sváteční pětka - 5 km
Novoroční proběhnutí - 11 km
Za ohňostrojem - 15 km
Šťastný nový rok - 20,22 km
Sváteční chůze - 11 km
Novoroční chůze - 20,22 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Novoroční běh

Bujaré silvestrovské oslavy, po kterých se další den jen těžce vstává, nejsou jediný způsob, jak můžeš vstoupit do nového roku. Ať už si dáváš do dalších měsíců předsevzetí začít sportovat, nebo třeba uběhnout maraton, není na co čekat. Vykroč do nové etapy spolu s dalšími sportovními nadšenci a spoj novoroční víkend s tematickým virtuálním závodem. Uděláš tak něco nejen pro své zdraví, ale zároveň si zpestříš poslední kilometry roku 2021 nebo naopak zapíšeš hned zkraje nového roku první kilometry do svých běžeckých statistik. Nezapomeň, že jak na Nový rok, tak po celý rok.

Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a vyběhněte tak do nového roku.

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 30.12.-3.1. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Dospělé tratě:

U tak slavnostního a svátečního závodu nesmí chybět speciální a tématické tratě. Pro všechny, kteří si dali jako předsevzetí do nového roku „začít běhat“ jsme připravili trať dlouhou 2,022 km. Nejenže tuto trať zvládne zdolat každý, kdo s během teprve začíná, ale je to i skvělý způsob, jak do nového roku vstoupit symbolicky. Navíc je tato trať vhodná pro všechny, kterým se po novoročních oslavách budou v dalších dnech ještě trochu motat nohy. Již tradičně můžeš také závodit s kočárkem a to na trati dlouhé 3 km. Stejně jako u ostatních tratí, i na této můžeš ale klidně uběhnout kilometrů i víc a systém tvůj čas automaticky přepočítá. Samozřejmě nechybí ani pětikilometrová klasika nebo 11 km dlouhé Novoroční proběhnutí. A pro vyznavače delších tratí se v nabídce taky něco najde - je libo 15 km nebo si rovnou troufneš na nejsymboličtější trať ze všech a oslavíš nový rok během v délce 20,22 km?

A pokud radši chodíš, než běháš, opět si můžeš místo běhu zvolit chůzi. Důležité je hlavně nesedět doma, vyrazit na čerstvý vzduch a udělat něco pro sebe.

(Pozn. délky tratí Začnu běhat, Štastný nový rok a Novoroční chůze jsou symbolické, a pokud si nejsi jistý/á, jak takovou vzdálenost změřit, můžeš klidně uběhnout/ujít 2,1 km, případně 20,3 km, systém si s tím poradí :) 

Přehled tratí: 
 • Začnu běhat - 2,022 km
 • Běh s kočárkem - 3 km
 • Sváteční pětka - 5 km
 • Novoroční proběhnutí - 11 km
 • Za ohňostrojem - 15 km
 • Šťastný nový rok - 20,22 km
 • Sváteční chůze - 11 km
 • Novoroční chůze - 20,22 km

Dětské závody:

 • 500m
 • 1,1 km 
 • chůze 5 km

Každým závodem se nám potvrzuje, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme se rozhodli ponechat téměř stejné jako v předešlých závodech, a to podle stáří dítěte od 0,5km do 1,1 km. Jen delší trať jsme prodloužili o 100 metrů, aby tak tématicky ladila k novému rroku, který začíná 1.1. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí. Pokud by ani to nezvládli, systém jim dovolí přihlásit se i na závod kratší délky 0,5km s tím, že ale nebudou oficiálně zařazené do výsledného pořadí daného závodu, aby neovlivnily výsledky o dost mladších dětí. I tak ale získají diplom a medaili. Velice se však přimlouváme za to, abyste děti nechali vyběhnout opravdu na celý závod. Věříme, že jej každý zdolá sobě vlastním způsobem. Pokud ale budou vaše děti chtít zdolat celý závod jen chůzí, mají možnost přihlásit se na 5 km dlouhý závod v chůzi.

Pamatuj, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :)

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat až domů do schránky originální dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodneš přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem.

Výhody registrace

K registraci si můžeš přiobjednat:

Medaile a doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.

Běhej s námi celý rok

Tento závod je 3. závodem dalšího ročníku virtuálního běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžeš objednat při registraci. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti všechny závodní termíny nevyhovují.  V průběhu roku proběhhne 3x speciální závod tzv. Žolík, při kterém budeš moct případné chybějící medaile získat dodatečně. 

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu

Pomoz nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZ nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti moc vděční.

 

   

Nejen běháš, ale ještě k tomu jezdíš na kole? Vyber si některou z cyklistických výzev na naší partnerské platformě www.virtualni-zavod.cz.