Běh země

TermínStart 01. 06. 2022 00:00
Konec 06. 06. 2022 23:59
RegistraceStart 09. 05. 2022 10:00
Konec 06. 06. 2022 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 500m
Dětský závod - 1000m
Dětská chůze - 3 km
Běžím a uklízím - neměřená trať
Svět v běhu - 1,6 km
Běh s kočárkem - 3 km
A přece se běží - 5,6 km
(ne)Běžím při zemi - 10 km
Vyběhám se do zelena - 16 km
Běh na čistý vzduch - 21 km
Maratonské osvěžení - 42 km
Chůze - 5,6 km
Chůze - 16 km 
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

BĚH ZEMĚ

Při Virtuálním běhu země máš možnost závodit bez nutnosti být v jeden čas na jednom místě. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, kdy a kde se do této výzvy zapojíš.

NOVINKA: Vytvoř si uživatelský účet a získej spoustu výhod, vč. snadnějšího přihlášení a možnosti sbírat odznaky

VYTVOŘIT UŽIVATELSKÝ ÚČET

Zájemcům o medaili do zásilky přibalíme také speciální dárek v hodnotě 85,- Kč od GS Condro, partnera závodu.

 Pro záznam aktivity můžeš použít sportovní hodinky nebo běžně dostupné mobilní aplikace, např. Runtastic, SportsTracker, Strava atd.

Aktivity je možné nahrávat do výsledků i zpětně, musí ale proběhnout v termínu závodu, tedy od 01.06. do 06.06.2022.

 

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 1.6.-6.6. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Dospělé tratě:  

Běh:

 • Běžím a uklízím - neměřená trať
 • Svět v běhu - 1,6 km
 • Běh s kočárkem - 3 km
 • A přece se běží - 5,6 km
 • (ne)Běžím při zemi - 10 km
 • Vyběhám se do zelena - 16 km
 • Běh na čistý vzduch - 21 km
 • Maratonské osvěžení - 42 km 

Běžím a uklízím je nezávodní ploggingová trať a narozdíl od ostatních tratí si při ní nemusíš svou aktivitu nijak měřit. Pro splnění závodu můžeš absolvovat libovolnou vzdálenost a nezáleží ani na čase, za který ji uběhneš/ujdeš. Když už je ale ten Světový den životoního prostředí, musíš na této trati nejen běžet, ale zároveň i posbírat všechny odpadky, na které po cestě narazíš. Jako důkaz, že jsi ploggingovou trať absolvoval(a) nám pak stačí nahrát fotku toho, co všechno se ti podařilo na trati posbírat a o kolik je tak díky tobě ta naše planeta čistší.

Chůze:

 • Chůze - 5,6 km
 • Chůze - 16 km 

Dětské závody: 

 • Dětský závod - 500m
 • Dětský závod - 1000m
 • Dětská chůze - 3 km 

Každým závodem se nám potvrzuje, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme se rozhodli ponechat stejné jako v předešlých závodech, a to podle stáří dítěte od 0,5km do 1 km. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí a i tak ale získají diplom a medaili. Velice se však přimlouváme za to, abyste děti nechali vyběhnout opravdu na celý závod. Věříme, že jej každý zdolá sobě vlastním způsobem. Pokud ale budou vaše děti chtít zdolat celý závod jen chůzí, mají možnost přihlásit se na 5 km dlouhý závod v chůzi.

Pamatuj, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :)

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat až domů do schránky originální dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodneš přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem. K medaili navíc získáš dárek v hodnotě 85 Kč od partnera závodu GS Condro Diamant.

Výhody registrace

K registraci si můžeš přiobjednat:

Medaile a doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.

S medailí ti zdarma přijde i dárek od partnera závodu - malé balení produktu GS Condro® DIAMANT, kterým dopřeješ svým koubům extrémnímu sílu a maximální úlevu.V zásilce s medailí ti zdarma přijde i dárek od partnera závodu - malé balení produktu GS Condro® DIAMANT, kterým dopřeješ svým koubům extrémnímu sílu a maximální úlevu. V případě více medailí v zásilce, přidáváme vždy jen 1 vzorek GS Condro. Platí do vyčerpání zásob a na dárek nevzniká žádný nárok.  

Produkt obsahuje klinicky ověřenou dávku glukosamin sulfátu v kvalitě CliniQ, unikátní aescin ke správnému zásobení kloubních pouzder, vazů a šlach a vitamin C pro tvorbu pevné kolagenní sítě. Nenech se při svém pohybu namáhanými klouby omezovat a zkus GS Condro® DIAMANT! Účinnost GS Condro® byla prokázána klinickou studií Revmatologického ústavu v Praze a potvrzují ji i desítky tisíc spokojených uživatelů. 

Plnou verzi GS Condro DIAMANT je možné zakoupit na www.gsklub.cz

REGISTRACE DO ZÁVODU 

Šanci vyhrát máš i ty 

Pro účastníky závodu jsme připravili soutěž, ve které má 5 z vás šanci získat celé balení GS Condro DIAMANT 120 tbl, balení určené na 2 měsíce užívání. A protože jde ve virtuálních závodech mnohem víc o radost z pohybu než o výsledné umístění, nikdy neodměňujeme ty nejrychlejší, ale šanci vyhrát má každý. Soutěž bude probíhat na facebookovém profilu RUN Magazínu v termínu 1.-.6.6.

GS Condro® DIAMANT
Namáháte své klouby? Dopřejte svým kloubům mimořádnou sílu a maximální úlevu! Nenechte se při pohybu omezovat namáhanými klouby a vsaďte na GS Condro® DIAMANT!
Obsahuje klinicky ověřenou dávku glukosamin sulfátu v kvalitě CliniQ, unikátní aescin ke správnému zásobení kloubních pouzder, vazů a šlach a vitamin C pro tvorbu pevné kolagenní sítě.
Účinnost GS Condro® byla prokázána klinickou studií Revmatologického ústavu v Praze a potvrzují ji i desítky tisíc spokojených uživatelů.
GS Condro® DIAMANT. Vítězství pro Vaše klouby!

Běhej s námi celý rok

Tento závod je 8. a tedy i poslením závodem letošního ročníku virtuálního běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžeš objednat při registraci. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti některá z předchozích medailí chybí.  Ještě nás čeká jeden speciální závod tzv. Žolík, při kterém budeš moct případné chybějící medaile získat dodatečně. 

Partnerem seriálu je a dárky pro závodníky přináši GS Condro Diamant.

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu 

Světový den životního prostředí

Každoročně pořádá 5. června Organizace spojených národů Světový den životního prostředí, a tak jsme využili tuto příležitost k uspořádání závodu, kterým můžeš udělat něco nejen pro sebe, ale i pro své okolí. Na tom, v jakém prostředí žijeme, by mělo totiž záležet každému z nás, a krom speciální ploggingové trati, která kombinuje běh a sbírání odpadků, můžeš naší planetě pomoct třeba i tím, že závod absolvuješ cestou do/z práce a auto necháš výjimečně doma.

Světový den běhu

Každoročně je také jeden z dní zasvěcený našemu oblíbenému sportu - běhu a slaví ho běžci po celém světě. Světový den běhu (Global running day) se slaví vždy první středu v červnu a letos tak tento významný den připadá na 1.6. I proto startujeme tento závod výjimečně už ve středu. Světový den běhu se slaví od roku 2009, takže už má více jak dvacetiletou tradici. Kdy jindy se tedy vydat  na běžeckou trať než právě teď? 

Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a běžte společně za naši planetu.

 REGISTRACE DO ZÁVODU  

Pomoz nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZ nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti moc vděční.

 

Nejen běháš, ale ještě k tomu jezdíš na kole? Vyber si některou z cyklistických výzev na naší partnerské platformě www.virtualni-zavod.cz.

,

 


Exkluzivním partnerem seriálu Rok v běhu je: