Adventní výzva

TermínStart 26. 11. 2021 00:00
Konec 19. 12. 2021 23:59
RegistraceStart 02. 11. 2021 21:45
Konec 19. 12. 2021 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
1. adventní běh
2. adventní běh
3. adventní běh
4. adventní běh
1. adventní chůze
2. adventní chůze
3. adventní chůze
4. adventní chůze
1. dětský běh
2. dětský běh
3. dětský běh
4. dětský běh
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Adventní výzva 

Adventní výzva je samostatná vánoční minisérie s krásnou a mimořádně velkou medailí.

Výzva se skládá celkem ze čtyř závodů v běhu či chůzi, které můžeš absolvovat kdykoli v adventním čase. Speciální medaile, bude tentokrát mimořádně velká, a to proto, že pro její získání budeš muset vyběhnout 4x za advent, symbolicky za každou ze čtyř adventních nedělí. 

! Pozor ! Pro získání medaile stačí absolvovat jen 1 ze 4 běhů – nemusíš se tedy bát, že pokud onemocníš či ti okolnosti nedovolí běžet 4x, tak o medaili přijdeš (ostatně v souladu se zákonem ji musíme poslat všem, kteří ji objednají), nicméně pro oficiální splnění výzvy by bylo fajn, kdybys opravdu nelenil(a) a  alespoň 4x po dobu trvání závodu vyběhl(a) ;-) 

Zpestři si vánoční čekání závodní atmosférou, vyběhni 4x v adventním čase a splň tak tuto předvánoční výzvu.

 

Ke každé registraci se váže jeden výsledek, celkem tedy musíš provést 4 registrace. Na základě toho od nás obdržíš 4 registrační e-maily a jen tak budeš mít možnost nahrát pro každý běh nový výsledek. Výsledné časy ani kilometry se nijak nesčítají! Každý výsledek odpovídá jedné aktivitě. 

Medaili stačí objednat pouze jednou! Můžeš si ji objednat při kterémkoli ze čtyř běhů a u dalších registrací pak využít registraci zdarma, případně si zvolit dobrovolné startovné dle svého výběru, medaili už ale znovu objednávat nemusíš (jen v případě, že máš zájem o více kusů). 

Všichni známe každotýdenní zapalování svíček na adventním věnci. Letos jsme se rozhodli tento vánoční zvyk trochu pozměnit a motivovat tě k tomu, abys ke každé zapálené svíčce zároveň symbolicky absolvoval(a) vždy jednu běžeckou výzvu (nebo závod v chůzi). Vánoční čas je časem klidu a pohody. Tentokrát tedy nepůjde o to zaběhnout co nejrychleji konkrétní trasu, ale bude jen na tobě, kolik kilometrů během jedné aktivity zvládneš pokořit. Výsledné pořadí se sice bude odvíjet od toho, kdo zvládne uběhnout kilometrů nejvíc, nicméně hlavním cílem této výzvy bude především vyběhnout celkem 4x a symbolicky tak každou splněnou výzvou zapálit svíčku na adventním věnci. 

Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a získej originální vánoční medaili.

Adventní výzva je specifická i tím, že v ní nejde o to splnit konkrétní trať v co nejrychlejším čase. Jedinou podmínkou týkající se délky tohoto závodu je, že uběhnutá vzdálenost musí měřit minimálně 1 km. Kolik kilometrů ale celkem nasbíráš je jen na tobě a podle toho se bude odvíjet tvé umístění. Jednotlivé běhy mají svůj vlastní žebříček, takže budeš mít celkem čtyři šance na to své pořadí co nejvíce vylepšit. Jak už to ale u našich závodů bývá, o výsledné umístění jde až v druhé řadě. Hlavní je překonat sebe sama už jen tím, že se zvedneš z gauče a vyběhneš, navíc v zimním počasí.

Pokud si nejsi jistý/á, jestli máš dostatečně zimní běžeckou výbavu a kvalitní boty, můžeš se podívat po zboží do e-shopu sportovní speciálky sportobchod.cz

Dospělé tratě

Pro splnění adventní výzvy se musíš zaregistrovat do všech čtyř adventních běhů/chůzí a následně odeslat celkem čtyři výsledky. Pokud se ti bude chtít, můžeš jednotlivé výzvy plnit každý týden a symbolicky tak zapalovat svíčky na pomyslném adventním věnci. Podmínkou to ale není a výzvu splníš i pokud absolvuješ všechny čtyři výzvy kdykoli během adventu. A pokud radši chodíš, než běháš, můžeš si místo běhu zvolit chůzi. Důležité je hlavně nesedět doma, vyrazit na čerstvý vzduch a udělat něco pro své zdraví. 

Přehled tratí:

 1. adventní běh
 2. adventní běh
 3. adventní běh
 4. adventní běh 
 1. adventní chůze
 2. adventní chůze
 3. adventní chůze
 4. adventní chůze 

Dětské závody

Adventní výzvy se samozřejmě mohou zúčastnit i děti. Podmínky jsou stejné jako u dospělých jen s tím rozdílem, že u dětí je minimální délka tratě 500m a nemají možnost zvolit si chůzi. Pokud by náhodou některé z dětí těch 500m uběhnout nezvládlo, samozřejmě to můžou dojít i tak. Stejně jako dospělí, i děti se musí pro absolvování výzvy zaregistrovat čtyřikrát (1. – 4. dětský běh) a nahrát tedy čtyři výsledky.

Přehled tratí: 

 1. dětský běh
 2. dětský běh
 3. dětský běh
 4. dětský běh 

Pamatuj, že zejména u dětí není důležité, jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :-) 


Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém pro vás ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI, která je tentokrát mimořádně velká (10,2 cm x13 cm). Díky její velikosti nás stojí výroba více, než je běžné a výjimečně tedy u tohoto závodu bude její cena místo obvyklých 100,- Kč zvýšena na 120,-Kč.  

Výhody registrace

 K registraci si můžeš přiobjednat:

Medaile a doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.

Běhej s námi celý rok

Pokud ti po splnění adventní výzvy zbydou ještě síly, můžeš se zúčastnit i dalších závodů, nebo třeba celého běžeckého seriálu Rok v běhu. Všechny medaile z této série zapadají do speciálního dřevěného rámečku, který si můžeš objednat při registraci na jakýkoli závod seriálu. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Adventní výzva je samostatná minisérie a není součástí seriálu Rok v běhu. 

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu

 

Pomoz nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZ nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme vám moc vděční.

Jak funguji virtuální závody? 

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj kdekoli se ti to hodí a v zájmu fair-play si ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. U Adventní výzvy není stanovená délka závodu, protože se nezávodí v rychlosti, ale cílem je uběhnout/ujít co nejvíce kilometrů. Minimální vzdáleost, kterou musíš vrámci závodu zvládnout je 1 km u dospělých tratí a 500m u dětských.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 26.11.-19.12. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

 

 

Nejen běháš, ale ještě k tomu jezdíš na kole? Vyber si některou z cyklistických výzev na naší partnerské platformě www.virtualni-zavod.cz.