Běh pro Sportovní klub vozíčkářů Praha 2022

TermínStart 23. 09. 2022 00:00
Konec 02. 10. 2022 00:00
RegistraceStart 19. 08. 2022 08:00
Konec 02. 10. 2022 23:59
Startovné100 Kč
Tratě
Dětský běh - 300 m
Dětský běh - 2 km
Běh - 3 km
Běh - 7 km
Běh - 10 km
Běh - 20 km
Běh - 33 km
Chůze - 3 km
Chůze - 10 km
Jízda na vozíku - 3 km
Jízda na handbiku - 15 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Virtuální charitativní běh pro SKV Praha

Veškerý výtěžek ze startovného bude věnován neziskové organizaci Sportovní klub vozíčkářů Praha, která již 31 let pomáhá tělesně handicapovaným sportovat a žít aktivně. 

Vyber si trať, kterou zdoláš během či chůzí, naplánuj si trasu kdekoli se ti to hodí a přispěj tak na podporu vozíčkářů z SKV Praha. Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě.

Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, změřit si svůj skutečný běh či chůzi a zaslat důkaz, že máš splněno. Uděláš tak něco nejen pro sebe, ale i pro lidi, kteří i navzdory handicapu žijí pohybem stejně jako Ty.

K příspěvku 500 Kč a výše dostaneš od SKV Praha funkční tričko jako dárek, více informací dále v textu.

 Pro záznam aktivity můžeš použít sportovní hodinky nebo běžně dostupné mobilní aplikace, např. Runtastic, SportsTracker, Strava atd.

Pozn.: Při registraci můžeš do kolonky KLUB vyplnit jméno týmu nebo sportovního oddílu, za který běžíš, např. RUN Magazine team, nebo třeba název firmy, pro kterou pracuješ. Ve výsledcích i ve startovní listině pak podle toho můžeš najít své parťáky, nebo kolegy z práce. Také ale nemusíš vyplnit nic a nechat kolonku prázdnou, je to jen na tobě :) 

Aktivity můžeš do výsledků nahrávat i zpětně, musí ale proběhnout v termínu závodu, tedy od 23.09. do 02.10.2022.  

TIP: Vytvoř si uživatelský účet a stáhni si naši mobilní aplikaci. Získáš tak spoustu výhod, vč. snadnějšího přihlášení.  

  

Co je cílem charitativního běhu?  

Umíš si představit, že si nemůžeš jít zasportovat kdykoli si vzpomeneš, ale potřebuješ k tomu asistenci někoho dalšího? Nebo že bys musel(a) řešit, jestli si můžeš sportovní aktivity dovolit, protože bys k tomu potřeboval(a) drahé speciální pomůcky? Lidé s handicapem mají stejnou touhu sportovat, jako máš ty, ale přesně s těmito problémy se potýkají denně.

Sportování je pro lidi na vozíku velmi nákladné. Potřebují k němu nejen drahé sportovních pomůcky, ale neobejdou se také bez pomoci osobních asistentů. Cílem tohoto závodu je podpořit organizaci SKV Praha, která lidem s handicapem dlouhodobě pomáhá k tomu, aby mohli být aktivní a i přes svá omezení sportovat co nejvíc naplno.

Účastí v závodě si nejen užiješ radost z pohybu, ale zároveň pomůžeš těm, kteří se bez pomoci jiných hýbat nemůžou. 

100 % startovného využije organizace SKV Praha na zajištění sportovních aktivit pro své členy a celkově na zlepšení kvality jejich života.

Čím se SKV Praha zabývá?

Virtuální závod pořádá nezisková organizace Sportovní klub vozíčkářů Praha, která už 31 let přivádí tělesně handicapované ke sportu. Sportovní klub má nejširší záběr sportovních aktivit v ČR a vozíčkáři se v něm mohou věnovat florbalu, lyžování, stolnímu tenisu, tancování, potápění, orientačnímu závodu a outdoorovým sportům - jako je cyklistika, vodáctví či jachting.

Pomocí sportu získávají lidé na vozíku fyzickou i psychickou odolnost. SKV Praha má v tuto chvíli přes 140 aktivních handicapovaných členů z celé ČR a mnoho dalších si k nim přijíždí různé sporty vyzkoušet.

Proč se zapojit? 

Pokud jsi milovníkem běhání či chůze, dobře víš, jak skvěle působí tyto činnosti na lidský organismus a mysl a rozhodně by ses jich nechtěl(a) vzdát. Když ale člověka upoutá na vozík nehoda, nebo nemoc, musí obětovat mnoho věcí, které mu dříve dělaly radost. Sport mezi nimi však být nemusí, ale – stejně jako vše ve vozíčkářském světě – stojí víc peněz.

Výtěžek z 1. ročníku ve výši 166 050 Kč pomohl SKV Praha k organizování dalších sportovních aktivit pro vozíčkáře (více ZDE). 

Účastí v 2. ročníku tohoto charitativního běhu tak můžeš vozíčkářům opět pomoct k tomu, aby se mohli i nadále radovat z pohybu stejně jako ty. 

Zapojím se a pomůžu

 Vyzvi na závod i své přátele a kamarády a pomozte tak lidem s handicapem zpátky do aktivního života. 

Dospělé tratě:  

Vyber si závodní trať dle svých možností a pusť se do závodu. Délky tratí jsou z většiny inspirované činností SKV Paha a do závodu se samozřejmě můžou zapojit i sportovci s handicapem. Ti mají na výběr ze dvou tratí podle toho, zda závod absolvují na vozíku, nebo na handbiku. 

Běh:

 • Běh - 3 km
  V SKV Praha jsou tři profesionální taneční páry ParaDance.
 • Běh - 7 km
  SKV Praha provozuje sedm různých sportovních disciplín. 
 • Běh - 10 km
  Deset monoski lyžařů se účastní každé zimní akce, kterou SKV Praha pořádá.
 • Běh - 20 km
  Potápeči z SKV Praha se zvládají potopit až do hloubky 20 metrů.
 • Běh - 33 km
  Tolik průměrně ujedou handbikeři SKV Praha za den.

Chůze:

 • Chůze - 3 km
 • Chůze - 10 km 

Dětské závody: 

 • Dětský běh - 300 m
  300 lidí se každoročně dostane následkem úrazu na invalidaní vozík.
 • Dětský běh - 2 km
  Ke sportu na vozíku jsou potřeba 2 – vozíčkář a jeho asistent. 

Tratě pro handicapované:

 • Jízda na vozíku - 3 km
 • Jízda na handbiku - 15 km 

Jak fungují virtuální závody?  

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 23.9.-2.10. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail. 

Startovné a registrace

Pro registraci v závodě stačí vyplnit jednoduchý registrační formulář a zvolit si z nabídky startovného. Celý výtěžek ze startovného bude věnován organizaci SKV Praha, která již 31 let pomáhá lidem s vážným poškozením míchy vrátit se do aktivního života. Minimální výše příspěvku je 100 Kč, děkujeme. 

Tričko jako dárek 

K příspěvku 500 Kč a výše, dostaneš od SKV Praha funkční triko s potiskem Spojenců jako dárek. Trička jsou dostupná v dámské a pánské variantě a budou se posílat vždy jednou týdně.

Chci tričko Spojenci

Spojenecke tricko

Medaile 

Není třeba se umístit na stupních vítězů, abys mohl(a) mít radost ze získané medaile. Medaile je odměnou za to, že jsi splnil(a) výzvu dle svých vlastních možností, které má ale každý někde jinde. Možná je pro tebe cílem závod vyhrát, ale taky to může být výzvu dokončit v určitém čase, nebo ji jen dotáhnout do konce. Ať je to jakkoli, když dáš do svého závodu všechno, medaile ti bude tvůj úspěch připomínat, kdykoli se na ni podíváš. 

Výhody registrace

K registraci si můžeš přiobjednat:

 • originální dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky 
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn 
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami

Medaile a doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.

REGISTRACE DO ZÁVODU

Pomoz nám s propagací závodu

Čím více závodníků, tím větší motivace pro všechny a hlavně, tím více pomoci pro handicapované sportovce. POMOZ nám prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti moc vděční.

Uživatelské účty

Vytvoř si uživatelský účet a získej spoustu výhod, vč. snadnějšího přihlášení a možnosti sbírat odznaky. Účet si můžeš založit tady.

Mobilní aplikace 

Stáhni si do mobilu aplikaci Virtuální výzvy a přihlašuj se do závodů ještě snadněji.

Aplikaci pro iPhone (iOS) můžeš získat v App store.
Aplikaci pro Android můžeš získat v Google play.

 

na platformě www.virtualnibeh.cz pořádá Sportovní klub vozíčkářů Praha, z. s.