Běh pro handicapovaná zvířata

TermínStart 06. 10. 2021 00:00
Konec 10. 10. 2021 23:59
RegistraceStart 24. 09. 2021 14:45
Konec 10. 10. 2021 23:59
Startovné50 Kč
Tratě
Běh pro ježka - 500m
Běh pro labuť - 1000m
Běh pro poštolku - 2000m
Veverčí procházka - 2km
Běh pro krkavce – 1 km
Běh pro lasičku - 2 km
Běh pro vydru - 4 km
Běh pro čápa - 7 km
Běh pro káně - 10 km
Běh pro výra - 15 km
Běh pro orla - 21 km
Jezevčí procházka - 5km
Liščí procházka - 10 km
Rysí procházka - 20 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

CHARITATIVNÍ BĚH PRO ZÁCHRANNOU STANICI
handicapovaných zvířat

Vyber si trať, kterou zdoláš během či chůzí, naplánuj si trasu kdekoli se ti to hodí a přispěj tak na podporu Záchranné stanice Pasíčka, jejíž posláním je především záchrana zraněných či jinak handicapovaných zvířat z volné přírody. Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno. Uděláš tak něco nejen pro sebe, ale i zvířata, která by díky svému handicapu ve volné přírodě nepřežila.

 Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a pomozte tak handicapovaným zvířatům.

Jak fungují virtuální závody?

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, jít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu, a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 6.-10.10. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro záznam aktivity můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost), pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail. 

Co je cílem charitativního běhu? 

Výtěžek ze startovného bude věnován na podporu Záchranné stanice Pasíčka, jejíž posláním je především záchrana zraněných či jinak handicapovaných zvířat z volné přírody. Stanice přijímá poraněná, nemocná, vysílená nebo vyhladovělá zvířata a pečuje o opuštěná mláďata. Poskytuje jim odborné ošetření, léčení a umožňuje jejich návrat do volné přírody. Část zvířat, která by díky svému handicapu ve volné přírodě nepřežila, se stává stálými obyvateli zařízení. 

Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka

Hlavním posláním této neziskové organize je záchrana zvířat z volné přírody na území Pardubického kraje a realizace ekovýchovných programů zejména pro děti. Součástí areálu je i veřejnosti přístupná expozice zvířat žijících v ČR. Záchranná stanice, která ročně přijme více než 1500 zvířat se však potýká s nedostatkem financí. Vzhledem k tomu, že nemalou část finančních prostředků získává od sponzorů, dárců, z ekovýchovných programů a vstupného, byly pro stanici především poslední dva roky velmi náročné. V boji doslova o přežití sice významně pomohli drobní dárci, stanice však zdaleka nemá vyhráno a stále prosí o pomoc.

CHCI BĚŽET NA POMOC

Dospělé tratě 

Běh:

 • Běh pro krkavce – 1 km
 • Běh pro lasičku - 2 km
 • Běh pro vydru - 4 km
 • Běh pro čápa - 7 km
 • Běh pro káně - 10 km
 • Běh pro výra - 15 km
 • Běh pro orla - 21 km

Chůze:

 • Jezevčí procházka - 5km
 • Liščí procházka - 10 km
 • Rysí procházka - 20 km

Dětské tratě 

Běh:

 • Běh pro ježka - 500m
 • Běh pro labuť - 1000m
 • Běh pro poštolku - 2000m

Chůze:

 • Veverčí procházka - 2km   

Startovné a registrace

Pro registraci v závodě stačí vyplnit jednoduchý registrační formulář a zvolit si z nabídky startovného. Celý výtěžek ze startovného bude věnován Záchranné stanici a ekocentru Pasíčka. Minimální výše příspěvku je 50 Kč, děkujeme. 

K registraci si můžeš přiobjednat:

Medaile a doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.  

PŘIHLÁSIT SE DO ZÁVODU 

 

 

na platformě www.virtualnibeh.cz pořádá Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka