Dotazy

Jak se zaregistruji do závodu?

Nejprve si zvol trasu závodu a zaregistruj se. Nepřeceňuj své síly a zvol si trasu přiměřenou tvému aktuálnímu zdravotnímu stavu. Výběr trasy závodu je aktivní až po té co zadáš rok svého narození. U většiny virtuálních závodů a výzev si můžeš objednat doplňkové služby (nejčastěji medaile, předplatné časopisu). Pokud chceš zaslat v jedné zásilce medaile i pro své členy rodiny, kteří se závodu též účastní, uveď u všech v adrese pro doručení stejné jméno a adresu. Po registraci ti zašleme na e-mail souhrnné informace o tvé registraci a informace jak po dokončení zaslat důkaz o absolvování tvého běhu. Platba registrace je možná pouze online přes platební bránu, nebo převodem přes některé z podporovaných internetových bankovnictví. Po té co je tvá registrace uhrazena, bude ti přiřazeno startovní číslo, které najdeš na stránce s tvou registrací. Číslo si můžeš vytisknout a běžet s připnutým číslem.

Jak můžu registraci uhradit?

Úhrada registrace se provádí online přes platební bránu. Výchozí způsob platby je platební kartou. Ihned po dokončení platby ti bude přiděleno startovní číslo. Můžeš si zvolit i platbu bannkovním převodem. Zvolit můžeš z nabídky online plateb přes internetové bankovnictví podporovaných bank. Pokud nemáš ani jednu z nabízených bank a nemůžeš zaplatit online kartou, napiš nám na e-mail info@virtualnibeh.cz a domluvíme se na jiném způsobu platby. Informaci o provedení platby bankovním převodem můžeme od platební brány obdržet se zpožděním (nejčastěji 1 hod. až 24 hod.), proto po platbě vyčkej. Startovní číslo ti bude přiděleno automaticky ve chvíli kdy obdržíme od platební brány informaci o úspěšné platbě. Platba bankovním převodem je dostupná pouze do termínu 2 dnů před začátkem závodu, po tomto termínu je možná platba pouze online platební kartou!

Kde najdu startovní číslo?

Po uhrazení registrace je automaticky vygenerováno startovní číslo, které najdeš na stránce s potvrzením registrace. Krom e-mailu s potvrzením objednávky neposíláme žádné další e-maily, vše najdeš vždy na stránce s potvrzením registrace na kterou najdeš odkaz v potvrzovacím e-mailu. 

Nepřišel mi E-mail s potvrzením registrace, co s tím?

Ihned po tvé registraci zasíláme e-mail s potvrzením registrace a dalšími informacemi. Pokud ti tento e-mail nedorazil, zkus se podívat v poště do složky hromadná pošta, nebo nevyžádaná pošta (SPAM). Pokud e-mail nenajdeš, mohlo se stát, že z důvodu chyby (překlepu) při zadání e-mailové adresy při registrace opravdu nebyl doručen. V takovém případě se podívej do startovní listiny zda tvá registrace úspěšně dorazila a napiš nám žádost o zaslání e-mailu spolu se startovním číslem, které najdeš ve startovní listině (pokud je tvá registrace uhrazena).

Zadal(a) jsem špatné pohlaví, jak ho změním?

Pokud jsi při registraci omylem zvolil(a) pohlaví neodpovídající skutečnosti, můžeš si jej bez naší pomoc opravit. Přejdi na stránku tvé registrace (odkaz najdeš v e-mailu s potvrzením registrace). U položky "Pohlaví" klikni na odkaz "opravit" a zvol odpovídající pohlaví. Po změně se automaticky provede i změna kategorie závodu na který jsi přihlášen(a).

Můžu změnit trať, na kterou jsem se přihlásil(a)?

Pokud se necítíš na zvolenou trať, nebo naopak jsi zvolil(a) omylem jinou trať, nic se neděje a můžeš si ji kdykoliv opravit. Přejdi na stránku tvé registrace (odkaz najdeš v e-mailu s potvrzením registrace). U položky "Trať" klikni na odkaz "opravit" a zvol novou délku tratě. Změna je možná pouze do doby něž nahraješ důkaz o tvém běhu.

Jak mám nahrát výsledek běhu?

Naplánuj si kdekoliv ve tvém okolí trasu dle zvolené délky závodu a vyběhni v čase určeném pro závod. Běh na běžeckém páse či podobných strojích není podporován! Nezapomeň si svou aktivitu zaznamenat na chytré hodinky, nebo mobilní aplikaci (např. Endomondo). Po dokončení nám odešli dle instrukcí v e-mailu důkaz o absolvování běhu v podobě screenshotu obrazovky z tvé sportovní aplikace, kde bude vidět datum tvého běhu, délka uběhnuté trasy a čas. V e-mailu s potvrzením registrace máš odkaz na stránku své registrace a v čase konání závodu se ti na ní zobrazí formulář pro zadání dosaženého času, délky běhu s až tří fotografií s důkazem o tvém běhu. Alespoň na jedné fotce / screenshotu z aplikace, musí být vidět délka tvého běhu, spolu s časem a datumem (může být i "today"). Po vložení uvidíš tebou odeslaný výsledek, který čeká na naši kontrolu. Po naší kontrole a jeho schválení, bude tvůj čas zaznamenán do výsledkové listiny. Kontrola může trvat i několik hodin, přeci jen v hlavním čase zkontrolovat stovky až tisíce výsledků zabere určitý čas. Fotografii s důkazem o absolvování nahraj včas, nejdéle do data a hodiny uvedené v propozicích akcePo tomto termínu nebude možné výsledek dodatečně nahrát a tvůj běh nebude ve výsledkové listině (pokud máš objednanou medaili, tak ti dorazí bez ohledu na nahrání výsledku). Ber tak ohled na ostatní běžce, kteří netrpělivě čekají na konečné výsledky a diplomy.

Proč mám ve výsledcích jiný čas?

Výsledné časy vždy automaticky přepočítáváme, protože takřka nikdo neběží vždy přesnou vzdálenost, ale má o nějaký ten metr více či méně. Z času a vzdálenosti vypočítáme tempo a dle něj vypočteme čas odpovídající zadání trasy závodu. Z tohoto důvodu může následně docházet k odchylkám +/- 1-3 vteřiny oproti času, který zobrazuje Vaše aplikace. Tento přepočet zajistí objektivnější výsledky závodu, kdy všichni mají svůj čas přepočten a jsou tak pro všechny stejné podmínky. Pokud jsi uběhl(a) například 5.15 km za 34 minut, máš tempo 6:36 min / km x 5 km (trasa závodu) = 33 minut, které ti zapíšeme do výsledků. 

Kde najdu diplom?

Stejně jako vše, i diplom najdeš na stránce své registrace. Po termínu ukončení závodu (termín pro nahrání výsledků) zpracujeme došlé výsledky, ze kterých sestavíme výsledkovou listinu a všem účastníkům jsou vystaveny diplomy, které si každý může stáhnout (PDF) na stránce své registrace. Odkaz na diplom je dostupný i ve výsledkové listině.

Kdy mi přijde medaile?

Pokud máš objednanou účastnickou medaili, bude ti zaslána do 10 pracovních dnů (od startovního čísla 3000 do 14 pracovních dnů) po skončení závodu na poštovní adresu uvedenou při registraci. Pokud chceš zaslat v jedné zásilce medaile i pro členy své rodiny nebo přátele, kteří se závodu též účastní, uveď u všech registrací v adrese pro doručení stejné jméno adresáta a adresu a dle těchto údajů medaile zkompletujeme do jedné zásilky. Dodatečné objednání medailí po termínu ukončení registrací není možné! Adresu pro zaslání medaile si můžeš kdykoliv sám(a) změnit na stránce s tvou registrací. Medaile přijde všem bez ohledu na dodání výsledků!

Nepřišla mi medaile, co s tím? 

Pokud od distribuce medailí uběhlo 14 dní a ty ji stále ještě nemáš ve schránce, je možné, že se při posílání někde ztratila. V takovém případě vyplň reklamační formulář a my ti medaili pošleme znovu. 

Jaká jsou pravidla závodu?

  • Naplánuj si kdekoliv ve svém okolí trasu dle zvolené délky závodu a vyběhni na ni v čase určeném pro závod. Nespornou výhodou virtuálních závodů je, že se jich můžeš zúčastnit kdekoli a výběr trasy je zcela na tobě. Aby byl ale závod co nejvíce férový, trasa nesmí být jen z kopce a celkové převýšení tak musí být vyšší než 0.
  • Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. Endomondo, SportsTracker, Strava a další, která měří požadované hodnoty (čas, uběhnutou vzdálenost a nastoupené metry).
  • Absolvovaná vzdálenost nesmí být kratší, než na kterou jsi se přihlásil(a). Pokud ale uběhneš víc, nic se neděje. Náš systém tvůj výsledek přepočítá na požadovanou délku.
  • Pokud neuběhneš celou trať v kuse, nevadí, klidně se na chvíli zastav, nebo přejdi do chůze. Aktivitu ale během závodu nikdy nepauzuj! Přeci jen je to závod a do výsledků se tak počítá celá délka běhu.
  • Po dokončení nám odešli dle instrukcí v e-mailu důkaz o absolvování závodu v podobě screenshotu obrazovky z vaší sportovní aplikace, kde bude vidět datum běhu, délka trasy a čas. Výsledky závodu je možné nahrávat i zpětně, to znamená, že nevadí, pokud nejdřív trať uběhneš a až pak se zaregistruješ do závodu. Výzvu ale musíš absolvovat v termínu závodu a výsledek nahrát do půlnoci posledního závodního dne.
  • V době nouzového stavu je možné i běžet na běžeckém pásu či podobných strojích.