Dotazy

TIP: Vytvoř si uživatelský účet a stáhni si naši mobilní aplikaci Virtuální výzvy. Získáš tak spoustu výhod, včetně snadnějšího přihlášení. 

Co získám vytvořením uživatelského účtu? 

S uživatelským účtem se do závodu přihlásíš ještě rychleji. Při registraci už nemusíš pořád dokola vyplňovat ty samé údaje a navíc také získáš přehled o všech svých minulých i budoucích závodech. Je toho ale mnohem víc a přehled všech výhod najdeš ZDE

Jak si můžu vytvořit uživatelský účet?

V pravém horoním rohu stránku klikni na "Přihlásit se" a pokud svůj účet ještě nemáš, zvol možnost "Vytvořit uživatelský účet". Po vyplnění všech údajů ti obratem přijde aktivační e-mail, přes který svůj účet musíš ještě potvrdit. Pokud ti e-mail nedorazí, koukni také do SPAMu a hromadné pošty, a když nebude ani tam, kontaktuj nás, pošleme ti ho znovu.  

Nepřišel mi aktivační e-mail k uživatelským účtům

E-mail s odkazem pro aktivaci uživatelského účtu by ti měl přijít obratem automaticky. Pokud ti e-mail nedorazí, koukni také do SPAMu a hromadné pošty, a když nebude ani tam, kontaktuj nás, pošleme ti ho znovu.  

Co znamenají barevné ikonky ve startovní a výsledkové listině? 

To jsou ozdnaky, které získáš, jakmile překonáš některý z milníků - např. absolvuješ více jak 10 km a spoustu dalších. S uživatelským účtem tak získáš extra dávku motivace pro zdolávání virtuálních výzev. 

Nepřišla mi medaile

To nás moc mrzí a určitě to napravíme. Vyplň, prosím, reklamační formulář a my ti medaili pošleme znovu. 

Jak se zaregistruji do závodu?

 • v sekci závody si vyber závod, který tě nejvíc zaujal a trať závodu, kterou chceš absolvovat
 • klikni na tlačítko "Registrace" a vyplň registrační formulář (výběr tratě je aktivní až poté, co zadáš rok svého narození)
 • pokud chceš zaslat v jedné zásilce medaile i pro své členy rodiny, kteří se závodu též účastní, uveď v adrese pro doručení u všech závodníků stejné jméno a adresu
 • po registraci ti zašleme na e-mail shrnutí tvé registraci včetně instrukcí, jak po skončení závodu zaslat důkaz o splnění aktivity

TIP: Vytvoř si uživatelský účet a přihlaš se do závodu jedním kliknutím. Více o výhodách uživatelských účtů najdeš ZDE

Jak můžu registraci uhradit?

Úhrada registrace probíhá online přes platební bránu. Výchozí způsob platby je platební kartou, ale můžeš si zvolit i platbu online bankovním převodem (tuto možnost ale nepodporují všechny banky). Pokud nemáš možnost platby online, napiš nám na e-mail info@virtualnibeh.cz a domluvíme se na dalším postupu.

Informaci o provedení platby bankovním převodem můžeme od platební brány obdržet se zpožděním (nejčastěji 1 hod. až 24 hod.), proto po platbě vyčkej. Startovní číslo ti bude přiděleno automaticky ve chvíli, kdy obdržíme od platební brány informaci o úspěšné platbě. Platba bankovním převodem je dostupná pouze do termínu 2 dnů před začátkem závodu, po tomto termínu je možná platba pouze online platební kartou!

Co znamená kolonka KLUB?

Kolonka Klub v registračním formuláři není povinná a klidně ji nech prázdnou. Jestli ale chceš, můžeš tam vyplnit třeba jméno týmu nebo sportovního oddílu, za který běžíš, např. RUN Magazine team, nebo také  název firmy, pro kterou pracuješ, případně cokoli dalšího tě napadne. Ve výsledcích i ve startovní listině pak podle toho můžeš najít své parťáky, nebo kolegy z práce. Také ale nemusíš vyplnit nic, je to jen na tobě :) 

Kde najdu startovní číslo?

Po uhrazení registrace ti systém automaticky vygeneruje startovní číslo, které najdeš na své registrační stránce.

TIP: Vytvoř si uživatelský účet a měj všechna svá startovní čísla na jednom místě. Více o výhodách uživatelských účtů najdeš ZDE

Nepřišel mi E-mail s potvrzením registrace

Registrační E-mail posíláme obratem. Pokud ti tedy nepřijde do pár minut po registraci, zkontroluj všechny složky, kam by mohl zapadnout (SPAM, hromadná pošta apod.). Jestli ho nenajdeš ani tam, podívej se do startovní listiny, zda tvá registrace úspěšně dorazila a jestli ano, napiš nám žádost o opětovné zaslání e-mailu na info@virtualnibeh.cz. K žádosti napiš o jaký se jedná zvávode a své startovní číslo, které také najdeš ve startovní listině (pokud je tvá registrace uhrazena).

TIP: Vytvoř si uživatelský účet a už žádný registrační e-mail nebudeš potřebovat. Více o výhodách uživatelských účtů najdeš ZDE

Zadal(a) jsem špatné údaje při registraci

Všechny své údaje (pohlaví, jméno, trať, ročník narození, název klubu), můžeš bez naší pomoci opravit na své registrační stránce nebo ze svého uživatelského účtu (odkaz najdeš v e-mailu s potvrzením registrace). U chybně vyplněné položky klikni na odkaz "změnit" a údaj oprav dle potřeby.

Můžu změnit trať, na kterou jsem se přihlásil(a)?

Zvolenou si trať můžeš kdykoliv změnit na své registrační stránce nebo ze svého uživatelského účtu (odkaz najdeš v e-mailu s potvrzením registrace). U položky "Trať" klikni na odkaz "změnit" a zvol novou délku tratě z rozbalovací nabídky. Změna je možná pouze do doby, než nahraješ důkaz o své aktivitě.

Jak mám nahrát výsledek běhu?

 • u měřených tratí si aktivitu zaznamenej na chytré hodinky, nebo mobilní aplikaci (např. Strava, SportsTracker a další)
 • po dokončení nám odešli důkaz o absolvování aktivity (screenshot obrazovky ze zvolené sportovní aplikace) dle instrukcí v registračním e-mailu

V e-mailu s potvrzením registrace nebo ve svém uživatelském účtu máš odkaz na svou registrační stránku, na které je v čase konání závodu dostupný formulář pro zadání výsledku. Na fotce / screenshotu z aplikace, musí být vidět délka tvé aktivity, spolu s časem a datumem (může být i "today"), případně další potřebné údaje dle závodní disciplíny. Po vložení uvidíš svůj výsledek, který čeká na naši kontrolu. Jakmile výsledek schválíme, bude tvůj čas zaznamenán do výsledkové listiny. Kontrola může trvat i několik hodin, přeci jen v hlavním čase zkontrolovat stovky až tisíce výsledků zabere určitý čas.

U neměřených tratí stačí vložit jakoukoli fotku dokládající splnění zvolené aktivity, jiné údaje se nevyplňují. 

Fotografii s důkazem o absolvování aktivity nahraj včas, nejdéle do data a hodiny uvedené v propozicích akce. Po skončení závodu není možné výsledek dodatečně nahrát a tvá aktivita nebude ve výsledkové listině (pokud máš objednanou medaili, tak ta ti dorazí bez ohledu na nahrání výsledku). Ber tak ohled na ostatní závodníky, kteří netrpělivě čekají na konečné výsledky a diplomy.

Proč mám ve výsledcích jiný čas?

Výsledné časy vždy automaticky přepočítáváme, protože takřka nikdo neběží vždy přesnou vzdálenost, ale má o nějaký ten metr více či méně. Z času a vzdálenosti vypočítáme tempo a dle něj vypočteme čas odpovídající zadání trasy závodu. Z tohoto důvodu může následně docházet k odchylkám +/- 1-3 vteřiny oproti času, který zobrazuje Vaše aplikace. Tento přepočet zajistí objektivnější výsledky závodu, kdy všichni mají svůj čas přepočten a jsou tak pro všechny stejné podmínky. Pokud jsi uběhl(a) například 5.15 km za 34 minut, máš tempo 6:36 min / km x 5 km (trasa závodu) = 33 minut, které ti zapíšeme do výsledků. 

Kde najdu diplom?

Diplom najdeš na stránce své registrační stránce po skončení závodu a i ve výsledkové listině. Po termínu ukončení závodu (termín pro nahrání výsledků) zpracujeme došlé výsledky, ze kterých sestavíme finální výsledkovou listinu a všem účastníkům vystavíme diplomy, které jsou dostupné nejen na registrační stránce, ale i ve výsledkové listině. Pokud ve výsledkové listině diplom vedle svého jména nemáš, pravděpodobně sis při registraci zvolil(a) možnost nezobrazovat tvé příjmení. V tomto případě ani diplom nemůže být veřejný a musíš si ho stáhnout ze své registrační stránky.

TIP: Vytvoř si uživatelský účet a měj všechny své diplomy na jednom místě. Více o výhodách uživatelských účtů najdeš ZDE

Kdy mi přijde medaile?

Pokud máš objednanou účastnickou medaili, bude ti zaslána do 10 pracovních dnů (od startovního čísla 3000 do 14 pracovních dnů) po skončení závodu na poštovní adresu uvedenou při registraci. Pokud chceš zaslat v jedné zásilce medaile i pro členy své rodiny nebo přátele, kteří se závodu též účastní, uveď u všech registrací v adrese pro doručení stejné jméno adresáta a adresu a dle těchto údajů se pokusíme medaile zkompletovat do jedné zásilky. Dodatečné objednání medailí po termínu ukončení registrací není možné! Adresu pro zaslání medaile si můžeš kdykoliv sám(a) změnit na stránce s tvou registrací. Medaile přijde všem, kteří si ji objednali, bez ohledu na dodání výsledků!

Pokud od distribuce medailí uběhlo 14 dní a ty ji stále ještě nemáš ve schránce, je možné, že se při posílání někde ztratila. V takovém případě vyplň reklamační formulář a my ti medaili pošleme znovu.

Jaká jsou pravidla závodu?

 • Naplánuj si kdekoliv ve svém okolí trasu dle zvolené délky závodu a vyběhni na ni v čase určeném pro závod. Nespornou výhodou virtuálních závodů je, že se jich můžeš zúčastnit kdekoli a výběr trasy je zcela na tobě. Aby byl ale závod co nejvíce férový, dej si pozor, aby trasa nebyla víc z kopce, než do kopce.  
 • Virtuální závody mají být motivací k pohybu venku a na čerstvém vzduchu, závod tedy není možné absolvovat na běžeckém pásu či jiných trenažerech.
 • Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. Endomondo, SportsTracker, Strava a další, která měří požadované hodnoty (čas, uběhnutou vzdálenost a nastoupené metry).
 • Absolvovaná vzdálenost nesmí být kratší, než na kterou jsi se přihlásil(a). Pokud ale uběhneš víc, nic se neděje. Náš systém tvůj výsledek přepočítá na požadovanou délku.
 • Po dokončení nám odešli dle instrukcí v e-mailu důkaz o absolvování závodu v podobě screenshotu obrazovky z vaší sportovní aplikace, kde bude vidět datum běhu (může být i "today"), délka trasy a čas. Výsledky závodu je možné nahrávat i zpětně, to znamená, že nevadí, pokud nejdřív trať uběhneš a až pak se zaregistruješ do závodu. Výzvu ale musíš absolvovat v termínu závodu a výsledek nahrát do půlnoci posledního závodního dne.
 • Snažíme se o maximální regulérnost výsledků - pokud budeme mít pochybnost, že tvůj výsledek není v souladu s pravidly, můžeme tě vyzvat k doplnění či upřesnění údajů u tvé aktivity. Prokazatelně nereálné výsledky (např. pokud je výsledný čas rychlejší než český/světový rekord apod.) nebudou schváleny ani v případě, že budou doloženy důkazní fotkou ze sportovní aplikace.
 • Pro zajištění co neregulérnějších podmínek pro všechny účastníky, není povolena jakákoliv aktivita na běžeckém pásu.