Běh pro tygry 2023

TermínStart 28. 07. 2023 00:00
Konec 06. 08. 2023 23:59
RegistraceStart 03. 07. 2023 00:00
Konec 06. 08. 2023 23:59
Startovné100 Kč
Tratě
Závod tygřích koťat - 500 m
Závod tygřích koťat - 1000 m
Procházka tygřích koťat - 4 km
Bleskový tygří útok – 2 km
Běh s kočárkem - 3 km
Tygří rozcvička - 4 km
Tygr na lovu - 8 km
Po tygří stopě- 12 km
Tygří alfasamec - 21 km
Napříč Sumatrou - 42 km
Tygří procházka - 8 km
Obchůzka tygřího teritoria – 21
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

BĚH PRO TYGRY

Běhej a pomáhej, vyber si některou z tematických tratí, udělej něco pro sebe a současně podpoř záchranu ohrožených druhů zvířat.

Při Virtuálním běhu pro tygry máš možnost závodit bez nutnosti být v jeden čas na jednom místě a současně tak podpořit dobrou věc. Vyber si trať, kterou zdoláš během či chůzí, naplánuj si trasu kdekoli se ti to hodí a přispěj tak na podporu ohrožených tygrů. Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní zažiješ v reálném světě. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno. Uděláš tak něco nejen pro sebe, ale i pro ohrožená zvířata.

Dospělý tygr se dokáže za den přemístit až o 25 km, pojď poměřit své síly s největší kočkovitou šelmou planety!  100 % startovného bude věnováno prostřednictvím spolku Altaica projektům a záchranným centrům pro ohrožené druhy tygrů.

Patrony běhu jsou herečka Petra Hřebíčková a zápasník MMA Jiří Procházka.

Aktivity je možné nahrávat do výsledků i zpětně, musí ale proběhnout v termínu závodu, tedy od 28.07. do 06.08.2023.

 

 Dospělé tratě:  

Běh

 • Běh s kočárkem - 3 km
 • Bleskový tygří útok – 2 km
 • Tygří rozcvička - 4 km
 • Tygr na lovu - 8 km
 • Po tygří stopě- 12 km
 • Tygří alfasamec - 21 km
 • Napříč Sumatrou - 42 km 

Chůze

 • Tygří procházka - 8 km
 • Obchůzka tygřího teritoria – 21

Dětské závody:

 • Závod tygřích koťat- 500 m (Běh)
 • Závod tygřích koťat - 1000 m (Běh)
 • Procházka tygřích koťat - 4 km (Chůze)  

Proč pomáhat tygrům? 

Tygr patří k nejohroženějším druhům zvířat na světě. Za posledních 100 let poklesla tygří populace o děsivých 95 % a v současnosti čítá jen cca 3 800 jedinců. Některé poddruhy už byly vyhubeny úplně, což mají na svědomí především lidé, kteří tygry loví. Dobročinná organizace Altaica se dlouhodobě snaží tygří populaci zachraňovat a účastí v tomto závodě jí s tím můžete pomoct i vy.

 

 Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a přispějte k záchraně populace tygrů ve volné přírodě.

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 28.7.-6.8. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, která měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

 

Startovné a registrace 

100 % ze startovného bude věnováno prostřednictvím spolku Altaica projektům a záchranným centrům pro ohrožené druhy tygrů. Na podporu záchrany tygrů ve volné přírodě můžeš přispět libovolnou částku.  Minimální výše startovného je 100 Kč, děkujeme

Výhody registrace 

K registraci si můžete přiobjednat:

 • krásnou dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • Knihu Maratonské hledání pravdy, kterou stojí za to číst. Bez ohledu na to, zda jsi začátečník či matador, se k ní budeš opakovaně vracet v různých fázích svého běžeckého života. 

Medaile a doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.

 

 

Na platformě virtualnibeh.cz pořádá Altaica z.s.