Adventní výzva

TermínStart 25. 11. 2022 00:00
Konec 18. 12. 2022 23:59
RegistraceStart 31. 10. 2022 00:00
Konec 18. 12. 2022 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
1. adventní běh
2. adventní běh
3. adventní běh
4. adventní běh
1. adventní chůze
2. adventní chůze
3. adventní chůze
4. adventní chůze
1. dětský běh
2. dětský běh
3. dětský běh
4. dětský běh
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

ADVENTNÍ VIRTUÁLNÍ VÝZVA

Při Virtuální Adventní výzvě můžeš závodit bez nutnosti být v jeden čas na jednom místě. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, kdy a kde se do této výzvy zapojíš.

Výzva se skládá celkem ze čtyř závodů v běhu či chůzi, které můžeš absolvovat kdykoli v adventním čase. Cílem výzvy je vyběhnout 4x za advent, symbolicky za každou ze čtyř adventních nedělí. 

! Pozor ! Pro získání medaile stačí absolvovat jen 1 ze 4 běhů – nemusíš se tedy bát, že pokud onemocníš či ti okolnosti nedovolí běžet 4x, tak o medaili přijdeš (ostatně v souladu se zákonem ji musíme poslat všem, kteří ji objednají), nicméně pro oficiální splnění výzvy by bylo fajn, kdybys opravdu nelenil(a) a  alespoň 4x po dobu trvání závodu vyběhl(a) ;-) 

TIP: Vytvoř si uživatelský účet a stáhni si naši mobilní aplikaci. Získáš tak spoustu výhod, vč. snadnějšího přihlášení.

  Pro záznam aktivity můžeš použít sportovní hodinky nebo běžně dostupné mobilní aplikace, např. Runtastic, SportsTracker, Strava atd.

Aktivity je možné nahrávat do výsledků i zpětně, musí ale proběhnout v termínu závodu, tedy od 25.11. do 18.12.2022.

 

Ke každé registraci se váže jeden výsledek, celkem tedy musíš provést 4 registrace. Na základě toho od nás obdržíš 4 registrační e-maily a jen tak budeš mít možnost nahrát pro každý běh nový výsledek. Výsledné časy ani kilometry se nijak nesčítají! Každý výsledek odpovídá jedné aktivitě. 

Medaili stačí objednat pouze jednou! Můžeš si ji objednat při kterémkoli ze čtyř běhů a u dalších registrací pak využít registraci zdarma, případně si zvolit dobrovolné startovné dle svého výběru, medaili už ale znovu objednávat nemusíš (jen v případě, že máš zájem o více kusů). 

Všichni známe každotýdenní zapalování svíček na adventním věnci. Letos se tě snažíme už potřetí motivovat k tomu, abys ke každé zapálené svíčce zároveň symbolicky absolvoval(a) vždy jednu běžeckou výzvu (nebo závod v chůzi). Vánoční čas je časem klidu a pohody. Tentokrát tedy nepůjde o to zaběhnout co nejrychleji konkrétní trasu, ale bude jen na tobě, kolik kilometrů během jedné aktivity zvládneš pokořit. Výsledné pořadí se sice bude odvíjet od toho, kdo zvládne uběhnout kilometrů nejvíc, nicméně hlavním cílem této výzvy bude především vyběhnout celkem 4x a symbolicky tak každou splněnou výzvou zapálit svíčku na adventním věnci. 

Zpestři si vánoční čekání závodní atmosférou, vyběhni 4x v adventním čase a splň tak tuto předvánoční výzvu. 

Adventní výzva je specifická i tím, že v ní nejde o to splnit konkrétní trať v co nejrychlejším čase. Jedinou podmínkou týkající se délky tohoto závodu je, že uběhnutá vzdálenost musí měřit minimálně 1 km. Kolik kilometrů ale celkem nasbíráš je jen na tobě a podle toho se bude odvíjet tvé umístění. Jednotlivé běhy mají svůj vlastní žebříček, takže budeš mít celkem čtyři šance na to své pořadí co nejvíce vylepšit. Jak už to ale u našich závodů bývá, o výsledné umístění jde až v druhé řadě. Hlavní je překonat sebe sama už jen tím, že se zvedneš z gauče a vyběhneš, navíc v zimním počasí.

Pokud si nejsi jistý/á, jestli máš dostatečně zimní běžeckou výbavu a kvalitní boty, můžeš se podívat po zboží do e-shopu sportovní speciálky Top4Running.cz  

Dospělé tratě:   

Pro splnění adventní výzvy se musíš zaregistrovat do všech čtyř adventních běhů/chůzí a následně odeslat celkem čtyři výsledky. Pokud se ti bude chtít, můžeš jednotlivé výzvy plnit každý týden a symbolicky tak zapalovat svíčky na pomyslném adventním věnci. Podmínkou to ale není a výzvu splníš i pokud absolvuješ všechny čtyři výzvy kdykoli během adventu. A pokud radši chodíš, než běháš, můžeš si místo běhu zvolit chůzi. Důležité je hlavně nesedět doma, vyrazit na čerstvý vzduch a udělat něco pro své zdraví. 

 Běh:

 • 1. adventní běh
 • 2. adventní běh
 • 3. adventní běh
 • 4. adventní běh

Chůze:

 • 1. adventní chůze
 • 2. adventní chůze
 • 3. adventní chůze
 • 4. adventní chůze

Dětské závody:  

Adventní výzvy se samozřejmě mohou zúčastnit i děti. Podmínky jsou stejné jako u dospělých jen s tím rozdílem, že u dětí je minimální délka tratě 500m a nemají možnost zvolit si chůzi. Pokud by náhodou některé z dětí těch 500m uběhnout nezvládlo, samozřejmě to můžou dojít i tak. Stejně jako dospělí, i děti se musí pro absolvování výzvy zaregistrovat čtyřikrát (1. – 4. dětský běh) a nahrát tedy čtyři výsledky.

 • 1. dětský běh
 • 2. dětský běh
 • 3. dětský běh
 • 4. dětský běh

Pamatuj, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :)

 

Startovné a registrace

Startovné je zdarma. Na platební bránu tě přesměrujeme pouze v případě, že budeš chtít dostat až domů do schránky dřevěnou účastnickou MEDAILI (případně další doplňky) nebo přispět libovolnou částkou na organizaci závodu. Jinak tě ale účast nic stát nebude, a i tak od nás získáš startovní číslo a po skončení závodů také diplom. 

Medaile 

Není třeba se umístit na stupních vítězů, abys mohl(a) mít radost ze získané medaile. Medaile je odměnou za to, že jsi splnil(a) výzvu dle svých vlastních možností, které má ale každý někde jinde. Možná je pro tebe cílem závod vyhrát, ale taky to může být výzvu dokončit v určitém čase, nebo ji jen dotáhnout do konce. Ať je to jakkoli, když dáš do svého závodu všechno, medaile ti bude tvůj úspěch připomínat, kdykoli se na ni podíváš. 

Výhody registrace

K registraci si můžeš přiobjednat:

Medaile a doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.

REGISTRACE DO ZÁVODU

Běhej s námi celý rok

Tento závod je 2. závodem letošního ročníku virtuálního běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžeš objednat při registraci. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti některá z předchozích medailí chybí.  V průběhu roku zveřejníme několik speciálních závodů - Žolíků, při kterých si budeš moct chybějící medaile doplnit. 

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu 

Pomoz nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZ nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti moc vděční. Čím více závodníků, tím větší motivace pro všechny. 

Jak fungují virtuální závody?

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 25.11.-18.12. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Uživatelské účty

Vytvoř si uživatelský účet a získej spoustu výhod, vč. snadnějšího přihlášení a možnosti sbírat odznaky. Účet si můžeš založit tady.

Mobilní aplikace 

Stáhni si do mobilu aplikaci Virtuální výzvy a přihlašuj se do závodů ještě snadněji.

Aplikaci pro iPhone (iOS) můžeš získat v App store.
Aplikaci pro Android můžeš získat v Google play.