Čarodějnický běh

TermínStart 30. 04. 2024 00:00
Konec 06. 05. 2024 23:59
RegistraceStart 29. 03. 2024 00:00
Konec 06. 05. 2024 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 500 m
Dětský závod - 1000 m
S čarodějkou o závod - 2 km
Běh s kočárkem - 3 km
Magický pentagram - 5 km
Kouzelná desítka - 10 km
Pálení čarodějnic - 15 km
Vý(let) na koštěti - 20 km
Dětská chůze - 5 km
Chůze - 10 km
Chůze - 20 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

VIRTUÁLNÍ ČARODĚJNICKÝ BĚH

Při virtuálním Čarodějnickém běhu můžeš závodit bez nutnosti být v jeden čas na jednom místě. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, kdy a kde se do této výzvy zapojíš.

TIP: Vytvoř si uživatelský účet a stáhni si naši mobilní aplikaci Virtuální výzvy. Získáš tak spoustu výhod, vč. snadnějšího přihlášení.

  Pro záznam aktivity můžeš použít sportovní hodinky nebo běžně dostupné mobilní aplikace, např. Runtastic, Sports.Tracker, Strava atd.

Aktivity je možné nahrávat do výsledků i zpětně, musí ale proběhnout v termínu závodu, tedy od 30.04. do 01.06. 2024.


 

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 30.04. do 06.05. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Dospělé tratě:  

Běh:

 • S čarodějkou o závod  - 2 km
 • Běh s kočárkem - 3 km
 • Magický pentagram - 5 km
 • Kouzelná desítka - 10 km
 • Pálení čarodějnic - 15 km
 •  Vý(let) na koštěti - 20 km

 

Chůze:

 • Chůze - 10 km
 • Chůze - 20 km

Dětské závody: 

 • Dětský závod - 500 m
 • Dětský závod - 1 km
 • Dětská chůze - 5 km 

Každým závodem se nám potvrzuje, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme se rozhodli ponechat stejné jako v předešlých závodech, a to podle stáří dítěte od 0,5km do 1 km. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí a i tak ale získají diplom a medaili. Velice se však přimlouváme za to, abyste děti nechali vyběhnout opravdu na celý závod. Věříme, že jej každý zdolá sobě vlastním způsobem. Pokud ale budou vaše děti chtít zdolat celý závod jen chůzí, mají možnost přihlásit se na 5 km dlouhý závod v chůzi.

Pamatuj, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát :)

 

Startovné a registrace

Startovné je zdarma a můžeš si tak bez jakékoli limitu zaběhnout klidně i více tratí. Na platební bránu tě přesměrujeme pouze v případě, že budeš chtít dostat až domů do schránky dřevěnou účastnickou MEDAILI (případně další doplňky) nebo přispět libovolnou částkou na organizaci závodu. Jinak tě ale účast nic stát nebude, a i tak od nás získáš startovní číslo a po skončení závodů také diplom. 

Medaile 

Není třeba se umístit na stupních vítězů, abys mohl(a) mít radost ze získané medaile. Medaile je odměnou za to, že jsi splnil(a) výzvu dle svých vlastních možností, které má ale každý někde jinde. Možná je pro tebe cílem závod vyhrát, ale taky to může být výzvu dokončit v určitém čase, nebo ji jen dotáhnout do konce. Ať je to jakkoli, když dáš do svého závodu všechno, medaile ti bude tvůj úspěch připomínat, kdykoli se na ni podíváš. 

 

Výhody registrace

K registraci si můžeš přiobjednat:

 • originální dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky Rámeček se seriálu Rok v běhu
 • Rámeček se seriálu Rok v běhu
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • Knihu Maratonské hledání pravdy, kterou stojí za to číst. Bez ohledu na to, zda jsi začátečník či matador, budeš se k ní opakovaně vracet v různých fázích svého běžeckého života. 

Medaile a doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.

REGISTRACE DO ZÁVODU

Běhej s námi celý rok

Tento závod je 1. závodem letošního ročníku virtuálního běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžeš objednat při registraci. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti některá z předchozích medailí chybí.  V průběhu roku zveřejníme několik speciálních závodů - Žolíků, při kterých si budeš moct chybějící medaile doplnit. 

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu 

 

Pomoz nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZ nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti moc vděční. Čím více závodníků, tím větší motivace pro všechny. 

Uživatelské účty

Vytvoř si uživatelský účet a získej spoustu výhod, vč. snadnějšího přihlášení a možnosti sbírat odznaky. Účet si můžeš založit tady.

Mobilní aplikace 

Stáhni si do mobilu aplikaci Virtuální výzvy a přihlašuj se do závodů ještě snadněji. 

 

Chceš si splnit další výzu? Na naší partnerské platformě www.osobnivyzvy.cz jich máš na výběr celkem 30, tak neváhej a překonej se!